Hlavní navigace

Aplikace OneDrive pro Apple podporuje i OneDrive for Business z Office 365

9. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Microsoft
Mobilní aplikace a synchronizační utilita úložiště OneDrive pro zařízení značky Apple nově podporuje také úložiště OneDrive for Business z firemních variant balíčku služeb Office 365.

Microsoft pokračuje ve sbližování úložišť OneDriveOneDrive for Business, aby uživatelé mohli současně k osobním i pracovním souborům, tedy přes jednu aplikaci bez přepínání mezi osobním a pracovním účtem. První vlaštovkou byla už loni mobilní aplikace OneDrive pro Android (2.3 a vyšší). Teď přišla řada na „jablečná“ zařízení.

Mobilní aplikace OneDrive pro iOS (7.0 a vyšší) nově podporuje přístup k souborům z osobního i pracovního úložiště současně. Není nutné přepínat mezi účty. Uživatelé se mohou současně přihlásit přes svůj osobní i pracovní Microsoft Account (Účet Microsoft). Redmondští mají na hlavních mobilních platformách splněno.

Nyní se vývojáři zaměřuji na počítače. Synchronizační utilita OneDrive pro OS X (10.7.3 a vyšší) nově podporuje současně OneDrive i OneDrive for Business. Soubory z osobního a pracovního úložiště se synchronizují do dvou různých složek na pevném disku. Uživatelé se opět mohou současně přihlásit přes osobní i pracovní účet.

CIF - osobnosti

Synchronizační utilita pro Windows 7 a Windows 8 se dočká obdobné aktualizace během následujících týdnů. OneDrive integrovaný do Windows 8.1 čekají rozsáhlejší změny. Kromě souběžné podpory osobního a pracovního úložiště je naplánováno upuštění od užívání tzv. chytrých souborů, jejichž koncept Microsoft zcela opouští.

Klasické úložiště OneDrive je poskytováno jako samostatná služba, kdežto OneDrive for Business (dříve SkyDrive Pro) je součástí balíčku služeb Office 365 ve variantě pro firemní sektor. Službu pohání cloudový SharePoint Online a dosud vyžadovala vlastní software fungující nezávisle na široce dostupném úložišti OneDrive.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).