Hlavní navigace

Apple už uživatelům Windows nenutí Safari jako aktualizaci

Jiří Macich ml.

Apple vydal novou verzi webového prohlížeče Safari označenou jako 3.1.1, která je dostupná pro Mac OS X, Windows XP a Windows Vista. Tato nová opravná verze mimo jiné řeší mediálně známou chybu, jejíž zneužití demonstroval Charlie Miller na letošním ročníku setkání CanSecWest v kanadském Vancouveru. Na této odborné konferenci proběhl test zabezpečení plně záplatovaných systémů Windows Vista, Mac OS X a Ubuntu. Jako první se podařilo hacknout právě Mac OS X a to právě kvůli chybě v Safari.…

Doba čtení: 1 minuta

Apple vydal novou verzi webového prohlížeče Safari označenou jako 3.1.1, která je dostupná pro Mac OS X, Windows XP a Windows Vista. Tato nová opravná verze mimo jiné řeší mediálně známou chybu, jejíž zneužití demonstroval Charlie Miller na letošním ročníku setkání CanSecWest v kanadském Vancouveru. Na této odborné konferenci proběhl test zabezpečení plně záplatovaných systémů Windows Vista, Mac OS X a Ubuntu. Jako první se podařilo hacknout právě Mac OS X a to právě kvůli chybě v Safari. Sarari 3.1.1 pro Windows můžete stahovat také ze Slunečnice.cz.

Apple také vydal novou verzi své aktualizační utility. Ta dříve uživatelům Windows, kteří používali Quick Time nebo iTunes, automaticky nabízela ostrou verzi Safari pro Windows jako aktualizaci jejich stávajícího softwaru. To nezůstalo bez odezvy. John Lilly, šéf konkurenční Mozilly, na svém blogu dokonce napsal, že to hraničí s malwarovými praktikami. Nově se tedy Safari přes aktualizační utilitu nenabízí jako update, ale jako nový software. I nadále však Safari zůstává standardně vybrané ke stažení a instalaci. (Gizmodo)

Našli jste v článku chybu?