Hlavní navigace

Apple záplatuje Safari pro Mac OS X i MS Windows

Jiří Macich ml.

Na poli webových prohlížečů je nějak rušno. Světlo světa spatřily nové verze Firefox 3.0 Beta 2, Opera 9.25 a chyby se opravovaly i v Safari pro Windows. Tentokrát nevyšla rovnou nová betaverze, ale pro tu poslední (tedy 3.0.4) Apple vydal patch. Záplatována musí být i původní větev pro Mac OS X ve verzi Leopard a Tiger, kde je nějaký čas třetí generace Safari dostupná ve finální verzi. Pro uživatele Windows má Apple stále jen betaverzi. Možná trošku i proto (a především vzhledem k zastoupení…

Doba čtení: 1 minuta

Na poli webových prohlížečů je nějak rušno. Světlo světa spatřily nové verze Firefox 3.0 Beta 2, Opera 9.25 a chyby se opravovaly i v Safari pro Windows. Tentokrát nevyšla rovnou nová betaverze, ale pro tu poslední (tedy 3.0.4) Apple vydal patch.

Záplatována musí být i původní větev pro Mac OS X ve verzi Leopard a Tiger, kde je nějaký čas třetí generace Safari dostupná ve finální verzi. Pro uživatele Windows má Apple stále jen betaverzi. Možná trošku i proto (a především vzhledem k zastoupení Mac OS X) u nás není podíl Safari ani zdaleka tak velký jako třeba v Severní Americe. Podle čísel z Navrcholu.cz za letošní listopad všem KHTML prohlížečům včetně Safari nebo Konqueroru dohromady patřil podíl 0,62 procenta. (IT News)

Našli jste v článku chybu?