Hlavní navigace

Asociace krajských televizí uvažuje o vzniku společné regionální stanice

30. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V České republice by mohla vzniknout další televize, která by se věnovala regionálnímu vysílání. Dnešní vydání ekonomického deníku E15 informuje, že by ji vytvořily lokální TV vysílající v síti 3.

Asociace krajských televizí, kterou založily regionální televize Metropol, Polar, Genus Plus a chystaná VTV 1, uvažují o vzniku společné platformy, ve které by se objevovalo vysílání všech těchto stanic. V úvahu připadá buďto možnost, že subjekt by měl úplně nový název, případně by do něho regionální kanály vstupovaly pod vlastní značkou. Jsou to všechno možnosti, zatím je vše příliš čerstvé. Jasněji by mělo být do prázdnin, uvedl pro ekonomický deník E15 šéf TV Metropol Marek Vítek.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: regionalnitele­vize.cz zahájila na satelitu Astra 3B ostré vysílání

Podle listu už dostala Asociace krajských televizí nabídku od Českých Radiokomunikací na možnost šířit novou stanici prostřednictvím pozemního multiplexu 3. Jednání o obchodních podmínkách v současné době probíhají. S ohledem na obchodní tajemství nemůžeme probíhající jednání komentovat, sdělil listu manažer pro rozvoj služeb a strategii Českých Radiokomunikací Marcel Procházka. Česká republika už jeden podobný útvar má, a to na satelitu. Je jím stanice regionalnitele­vize.cz, která se modelem inspirovala na Slovensku u lokální TV Patriot.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).