Hlavní navigace

Astra 3B splní potřeby pro satelitní televizi na pozici 23,5 stupně východně

12. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 8. 2009

Společnost SES Astra zveřejnila ve svém červencovém bulletinu podrobnosti o satelitu Astra 3B, který chystá vypustit koncem letošního roku a posílí tak především česko-slovenskou pozici 23.5 st. vých. V současné době se na výrobě satelitu pilně pracuje ve francouzském Toulouse. Jak je již známo, Astra 3B bude vybavena 52 transpondéry a nabídne jak služby DTH (digitální TV a rozhlas), tak i obousměrný přenos broadbandových služeb.

Díky dodatečné kapacitě nabídne pozici satelit pozici 23.5 st. vých. vysokou flexibilitu a následně zabezpečí přenosovou kapacitu z této pozice na dalších patnáct let, uvedli zástupci společnosti Astra. Důvodem vypuštění tohoto satelitu je především nutnost ukojit zvyšující se poptávku po digitálním vysílání a HDTV programech na trzích střední a východní Evropy. Podle údajů SES v současné době využívá digitální signál ze satelitu cca. 64 milionů domácností, které jsou v dosahu družic Astra nebo Sirius.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.