Hlavní navigace

Astra nabízí kromě televize i satelitní internet a telefonování

21. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
21. 12. 2007

Satelitní operátor SES Astra začal nabízet uživatelům v Německu kompletní služby triple play z družice. Firma podepsala smlouvu s distribučním partnerem Yato, který nabídne svým zákazníkům širokopásmové připojení k internetu ASTRA2Connect přes satelit. Nový distribuční partner Yato využívá ASTRA2Connect, aby svým zákazníkům nabídl služby „tripleplay” ze satelitu, sdělila Astra prostřednictvím tiskové zprávy.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Yato je už třetí společností, která uzavřela s Astrou smlouvu na šíření služby ASTRA2Connect. Před ní tak učinily firmy Filiago a STARDSL, obě rovněž z Německa. Podle Astry ale širokopásmové připojení k internetu přes satelit budou moci využívat také zákazníci v Rakousku, Švýcarsku a Irsku. Pro regiony bez terestrického přístupu k širokopásmové síti je tato inovační služba jedinou možností pro získání přístupu k internetu DSL, uvedla firma.

Poskytováním služeb triple-play, tedy televize, internetu a hlasových služeb z jednoho zdroje, začne Astra přímo konkurovat operátorům digitální kabelové televize a IPTV.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).