Hlavní navigace

Ať si Nova nechá analog, navrhují digitální televize

25. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 9. 2006

Spor o další pokračování procesu zavádění zemské digitální televize v České republice dospěl do dalšího zlomového bodu. Šestice držitelů zpochybněných digitálních licencí sdružená do Asociace digitálních televizí (ADT) dnes veřejně vyzvala Parlament, Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a Český telekomunikační úřad (ČTÚ), aby vyňaly televizi Nova z procesu digitalizace a ten pokračoval bez ní.

Pokud chce Nova pokračovat v analogovém vysílání, nijak jí v tom nebráníme. Z technického hlediska je možné pokračovat v digitalizaci i bez jejích kmitočtů, oznámil na dnešní tiskové konferenci ADT její předseda a generální ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín. Místopředseda ADT a ředitel projektu zpravodajské stanice Z 1 Martin Mrnka dodal, že v první fázi digitalizace jsou pro nové vysílací sítě důležité analogové kmitočty programu ČT 2, zatímco Nova by mohla dál vysílat analogově.

cif - debata 2

Tím, že TV Nova odmítla přistoupit na Technický plán přechodu na digitální vysílání, jasně deklarovala, že o tento druh šíření signálu nemá zájem. Proto vyzýváme příslušné státní orgány, aby neznevýhodňovaly společnost CET 21 ve srovnání se subjekty, které aktivně napomáhají digitalizaci, uvedla asociace ve svém prohlášení.

Dokument: Prohlášení Asociace digitálních televizí

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).