Hlavní navigace

ATC Organizér zbrojí

10. 11. 1998
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na trh s free-mailovými službami vtrhl nový hráč a ti dosavadní rázem začali zbrojit a nabízet svým uživatelům řadu novinek. Něco se údajně chystá i u POST.CZ, zcela konkrétní vylešení už nabídl ATC Organizér. Mimo jiné nabízí nyní největší schránku.

Na trh s free-mailovými službami vtrhl nový hráč a ti dosavadní rázem začali zbrojit a nabízet svým uživatelům řadu novinek. Něco se údajně chystá i u POST.CZ, zcela konkrétní vylešení už nabídl ATC Organizér.

Od 9. listopadu byl dosavadní limit velikosti schránky na ATC Organizéru (email.cz) zvýšen na 15 MB, což je v tuto chvíli o polovinu více, než nabízí konkurence – Email Seznamu, Atlasu i POST.CZ srovnali krok a nabízejí všichni stejně 10 MB. V této oblasti se ale můžeme setkat ještě s dalším nárůstem; ceny diskové kapacity už nejsou tak obrovské. Projevuje se tak blahodárný účinek konkurenčního prostředí – na výsledku hoduje uživatel.

ATC však přichází i s řadou dalších novinek, které jsou zajímavé, přestože nejsou takovým trhákem jako zvýšení jednoho čísla. Patří mezi ně možnost nastavení rozlišení obrazovky, podle něhož jsou generovány formuláře. Uživatelé starších počítačů s nižším rozlišením tak už nebudou muset „zajíždět za roh“ a naopak uživatelé s vyšším rozlišením ho budou moci plně využít. Významná se mi zdá také možnost zalamování řádků na definovanou délku. Ostatní služby totiž obvykle posílají zprávu rozdělenou jen do odstavců, které tvoří jeden dlouhatánský řádek. A pokud klient na straně adresáta neumí tyto řádky sám zalamovat (jako třeba můj Pegasus Mail), často podstatná část mailu uteče a ten se tak stává nečitelným. Drobným vylepšením je možnost zasílání upozornění o přijetí zprávě na Operator.

ATC zároveň reflektuje trend propojování free-mailu s virtuálním obchodním domem (ještě si na tuhle známku dělá nárok INET, a.s.?) a podobně jako POST.CZ jej svým uživatelům nabízí. Uživatelé e-mailu mají navíc 5% slevu.

Sleduji vývoj návštěvnosti ATCO a POST.CZ již nějakou dobu v TOPlistu a Na vrcholu a musím říci, že jsem překvapen, že je skoro stejná. POST měl totiž v minulosti podle mých informací velkou převahu, ale ATC ji zřejmě úspěšně dotahuje. Uvidíme, jak to půjde dál – a jak do bojů zasáhne Seznam.

Marek Antoš

KL22 hlasovani


Starší, související články:

* Napište mi na antos@seznam.cz
* Seznam se hrne do elektronické pošty

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.