Hlavní navigace

Atlas v NetMonitoru již bez jízdních řádů

25. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve veřejném výstupu měření NetMonitor za měsíc prosinec je portál Atlas veden již bez služby jízdních řádů, jejíž předchozí započítávání do statistik Atlasu vyvolávalo mocné diskuse na půdě sdružení SPIR (provozující NetMonitor). Podle Kateřiny Hrubešové, výkonné ředitelky SPIR, Atlas nedodal do stanoveného termínu potvrzení o vlastnictví domény www.jizdnirady.cz, která se přesměrovává do doménového prostoru Atlasu, a tím nesplnil podmínky nedávno schváleného Etického kodexu. David Duroň,…

Ve veřejném výstupu měření NetMonitor za měsíc prosinec je portál Atlas veden již bez služby jízdních řádů, jejíž předchozí započítávání do statistik Atlasu vyvolávalo mocné diskuse na půdě sdružení SPIR (provozující NetMonitor). Podle Kateřiny Hrubešové, výkonné ředitelky SPIR, Atlas nedodal do stanoveného termínu potvrzení o vlastnictví domény www.jizdnirady.cz, která se přesměrovává do doménového prostoru Atlasu, a tím nesplnil podmínky nedávno schváleného Etického kodexu. David Duroň, generální ředitel Atlasu, nám tuto skutečnost potvrdil s tím, že SPIR požádal, aby doména jizdnirady.atlas.cz byla v prosincovém výstupu NetMonitoru vedena zvlášť. K tomu, zda Atlas bude o sloučení obou domén v NetMonitoru dále usilovat, se odmítl blíže vyjádřit.

Za měsíc prosinec 2006 se Atlas rozhodl zveřejnit výsledky své návštěvnosti služeb odděleně do 2 celků, jako tak u svých služeb činí například portál Seznam.cz. Návštěvnost Atlas.cz dosáhla čísla 1.810.262 a služba Jizdnirady 1.254.825 uni­kátních návštěvníků za měsíc, uvedl také David Duroň v aktuální tiskové zprávě.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 - 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.