Hlavní navigace

Atraktivní zahraniční platformy ze satelitu Astra dočasně volně

2. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 7. 2009

UVNITŘ FOTO Nečekané volné vysílání satelitních platforem TV Vlaanderen a Canal Digitaal probíhá nyní na vlajkové pozici společnost Astra – 19.2 st. východně. Diváci, kteří sledují digitální televizi prostřednictvím družice, tak mají mimořádnou možnost nahlédnout do kuchyně této belgické a nizozemské platformy a podívat se, jak se v těchto zemích vaří placená televize z družice.

Na začátek je však nutné zdůraznit, že nejsou šířeny volně všechny stanice. Co se týká platformy Canal Digitaal, vysílají volně stanice Nederland 1 – 3, Net 5, RTL 4 – 8, SBS 6 a Veronica/Jetix. Tyto televize jsou běžně kódovány v systémech Irdeto 2 a Mediaguard 2. U TV Vlaanderen jde o programy VTM, 2BE, VT4, Één a Canvas. Tyto stanice jsou opět šířeny běžně ve výše zmíněném kryptování. Volně jsou šířeny v obou platformách i rozhlasové programy.

Platformy jsou atraktivní zejména proto, že přinášejí nové řady seriálů jako jsou House, Lipstick Jungle nebo Heroes. Pokud jde o akviziční pořady, jsou vysílány v originále s tamními titulky.

Platforma TV Vlaanderen: seznam frekvencí
Platforma Canal Digitaal: seznam frekvencí

UXD

Toto vysílání jistě nepotrvá dlouho, a proto by si měli satelitní diváci pospíšit.

Ukázka z vysílání kanálu SBS 6. Foto: autor

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.