Hlavní navigace

Babicovy dobroty končí, producent se nedohodl s Novou na pokračování

7. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nova během podzimu nasazuje kulinářskou novinku s Ladislavem Hruškou. Ten doposud radil divákům, jak správně vařit, v rámci Televizních novin a také na webu.

Televize Nova po šesti letech ukončí natáčení pořadu Babicovy dobroty, který se dočkal celkem dvanácti sezón. Média o tom dnes informoval jeho producent Jan Lacina, který zajišťoval pro komerční televizi výrobu pořadu skrze společnost Manufacture Production. Firma vytvořila pro Novu celkem 194 dílů a divákům tak nabídl okolo šesti stovek receptů. Producent uvádí, že důvodem k ukončení natáčení pořadu, jsou finance. Pochopil jsem to tak, že Nova náš pořad zařadila do kategorie přímo ziskových projektů bez ohledu na sledovanost, uvedl Lacina. Náklady na výrobu pořadu tak museli pokrýt sponzoři a klienti ještě dřív, než se začalo vysílat. Podařilo se je nakonec pokrýt z 90 %, a to údajně nestačilo.

KL22 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Pekelná česká kuchyně: hlavně že je toho hodně, rychle a levně

Jan Lacina věří, že by se pořad mohl do budoucna objevit na některé z konkurenčních televizí, s nimiž teď vyjednává. O konkrétní nabídce ale není rozhodnuto. Bylo by pravděpodobně velkým překvapením, kdyby se Jiří Babica objevil například na Primě, kde působí jeho dlouholetý konkurent a kritik, šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, s jeho nasazením nelze počítat ani v České televizi, kde mají své místo jisté „kluci v akci“. Jirka dokázal, že může být velkou hvězdou, že mu lidi věří a mají ho rádi. A to jsou kvality, na kterých je celý televizní byznys postavený. S televizemi samozřejmě jednáme hned teď, ale klidně si můžeme dát i nějaký čas pauzu a pořádně si promyslet nový projekt, uvedl závěrem Jan Lacina.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.