Hlavní navigace

Balšínek připravuje placené Echo Prime. Shání peníze na HitHitu

Jan Beránek

Další pokus o rozšíření svého mediálního projektu bude prémiový deník. Startovat by měl na podzim.

Tři čtvrtě milionu korun chce získat tým Dalibora Balšínka na dokončení projektu s názvem Echo PrimeOd včerejška posbírala kampaň na HitHitu víc než 119 tisíc korun. „Deník je postavený na autorech časopisu Týdeník Echo a serveru Echo24.cz. Jeho páteří budou komentáře, eseje, analýzy a rozhovory,“ představují autoři nový titul na crowdfundingovém serveru s tím, že bude bez reklam a diskutovat budou moci jen předplatitelé. 

Součástí EchoPrime mají být i další placené projekty vydavatelství. Třeba monitoring zpráv z českých médií – Business Monitor24. Zároveň tam budou v archivu všechny texty z Týdeníku Echo a komentáře z Echo24.cz. 

Marcom

„Reklamy nás stejně neuživí, ale vás obtěžují,“ vysvětluje Dalibor Balšínek důvod předplatného. To má vyjít měsíčně na 259 korun a 2999 korun ročně. 

S modelem předplatného za server bez reklam už Balšínek experimentoval na začátku roku. „Patříme k serverům, které mají relativně vysoké procento uživatelů s adblockingem. Je to až 15 procent,“ zdůvodnil v březnu Balšínek.

Našli jste v článku chybu?
8. 6. 2016 14:48
Mladoch (neregistrovaný)

Také jim fandím, zpočátku dobří, noví. Jenže momentálně se projevuje obsahová vyprázdněnost: vezmeme cokoliv, co se týká těch, které nemáme rádi (jsou názorový web, takže budiž), a pálíme do nich, co to dá.

Potíž je v tom, že střílí stále stejnými, již notně vyčpělými broky. Stačí přečíst titulek a jméno autora, zbytek je odhadnutelný jak v laciné telenovele.

Nuda v Brně, pardon v Praze. A co asi budou dávat za pořady?

7. 6. 2016 18:59
Starous (neregistrovaný)

fandím jim, dokonce jsem i přispěl ale to měsíční předplatné mi nepřijde úplně realistické...