Hlavní navigace

Balvín: Digitální televize jsou připraveny stáhnout kasační stížnosti

16. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 4. 2007

Členové Asociace digitálních televizí (ADT) jsou připraveni stáhnout svoje kasační stížnosti proti verdiktům Městského soudu v Praze, kterými byl zrušen loňský výsledek licenčního řízení na šest nových digitálních programů. Týdeníku Strategie to řekl předseda ADT a generální ředitel hudebního kanálu Óčko Jiří Balvín. Podmínkou asociace je brzké vyřízení poslední žaloby neúspěšného žadatele o digitální licenci, společnosti Minority.

Balvín týdeníku řekl, že vítá poslední návrh novely vysílacího zákona, který umožní vydat členům ADT přechodné licence a pustit je do éteru. Je to bleskový návrh. Pokud licence dostaneme na podzim, tak většina členů ADT bude od dubna vysílat, řekl Balvín. Zároveň ale vyslovil obavu, zda přechodné licence nezískají jiné subjekty než šestice původních držitelů digitálních licencí. Podle národního koordinátora digitalizace Zdeňka Duspivy jsou ale tyto licence určeny pouze členům ADT. Bývalí držitelé těchto licencí je získají za stejných licenčních podmínek, jako ty digitální, řekl Duspiva týdeníku Strategie.

Stažení kasačních stížností umožní Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) opakovaně hlasovat o vítězích licenčního řízení na nové digitální programy. Očekává se, že pod hrozbou mezinárodních arbitráží RRTV upřednostní původních šest držitelů těchto licencí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.