Hlavní navigace

TV Barrandov neví, jestli získá starší české seriály i pro příští rok

14. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 9. 2011

Starší české a československé seriály z doby socialismu, které se značně podílí na úspěchu televize Barrandov, se možná v příštím roce na obrazovce této stanice vůbec neobjeví, nebo jen v omezené míře. Podle ředitele vlastní tvorby Barrandova Janise Sidovského, který je zároveň marketingovým ředitelem a členem představenstva televize, je totiž nabídka na tyto starší seriály od České televize, která spravuje jejich vysílací práva, už dost „přebraná“.

K TÉMATU: Podzim na Barrandově: překvapivě mnoho novinek, ale i Inženýrská o­dysea

Nabídka ČT, která právy k vysílání disponuje, je poněkud omezená. Upřímně by se dalo říct, že je přebraná. Tituly jako Cirkus Humberto nebo Arabela veřejnoprávní stanice uvolnit zatím neplánuje, a tak mám za to, že si pro příští rok budeme velmi pečlivě vybírat a je možné, že si v dané konstelaci nevybereme, řekl Sidovský serveru MediaGuru.cz. Barrandov letos na podzim nasadil nejvíc starších českých seriálů z doby komunismu za svoji tříletou historii.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Další komunistický seriál na TV Barrandov: od října Muž na radnici

Zájem vysílat starší socialistické seriály projevuje i televize Nova, která v létě s úspěchem nasadila Plechovou kavalerii a podle informací serveru DigiZone.cz koupila od ČT i práva na seriál Druhý dech. Programová ředitelka Alex Ruzek si přitom stěžovala, že pro Novu je nákup práv pro tyto tituly obtížnější, protože ČT vychází více vstříc právě televizi Barrandov. To by se ale mohlo změnit po volbě nového generálního ředitele ČT a výměně členů managementu Kavčích hor.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.