Hlavní navigace

Podzim na Barrandově: překvapivě mnoho novinek, ale i Inženýrská odysea

16. 8. 2011
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor: 115393
Kromě toho, že se TV Barrandov stala úspěšnou „pračkou“ komunistických seriálů, mezi jinými například Ženy za pultem, Třiceti případů majora Zemana nebo třeba Inženýrské odysey, kterou nasadí už začátkem září, vcelku sympatické bývají její programové novinky. Pokud pomineme další kus s Ivanem Mládkem, tentokrát z nemocničního prostředí, můžeme se letos na podzim těšit na řadu splněných dětských přání (Splněné sny), hity našeho srdce (To byl náš hit) a sympatickou a pro muže i jistě velice přitažlivou Ivu Kubelkovou, která bude provázet vlastní variací na magazíny Supermáma nebo Sama doma (Máme dítě).

Ivan Mládek tentokrát zavítá se svou partou do nemocnice

Na obrazovce digitální plnoformátové televize TV Barrandov to bude po Cyranově ostrově a Cyranově poloostrově zkoušet se svou partou znovu bavič, skladatel a písničkář Ivan Mládek. Jeho Noha 22 se objeví poprvé ve vysílání ve čtvrtek 1. září ve 21:45. Opět, jak jinak, půjde o situační komedii, která se bude odehrávat na diagnostickém oddělení v nemocnici Na Výtoni, kam je dopraven nový pacient Nepil s „podezřelým bolákem na čele“. Že znovu půjde o „mládkovský“ humor, je už dopředu jasné. Kdo si neoblíbil dva předchozí Mládkovy seriály, jen stěží se mu zalíbí ten třetí. Je více než předvídatelné, že se můžeme těšit v podstatě na stejné zápletky, na jaké jsme byli zvyklí u Cyrana. Humoru by měla napomáhat i skutečnost, že tři hlavní diskutující nevstanou za celý seriál z postele a z poklidu je nevyvádí, cituji: „ani sestry, lapiduch, uklízečka, obtížné návštěvy a lékaři, kteří se navzájem škádlí, hádají a často i škrtí“. Televizní diváci budou moci naposledy zavzpomínat také na nedávno zesnulého Ivo Pešáka.

Noha 22 - nový seriál TV Barrandov

Sluha Jaroměř – herec Ivo Pešák – se tentokrát představí v seriálu Noha 22 v roli člena nemocničního personálu. Jde zároveň o jeho poslední televizní roli. (Foto: TV Barrandov)

Barrandov chce najít největší český hit. Začne už brzy

Jedním z největších podzimních taháků Barrandova bude show To byl náš hit. Stanice v něm bude hledat nejoblíbenější českou písničku všech dob. Půjde o jedenáctidílnou show, která se na obrazovce objeví poprvé v říjnu. Pokaždé v ní zazní hity od 30. let 20. století až po současnost. Společně s písněmi jednotlivých období se podíváme na nejzajímavější okamžiky doby, kdy hity frčely, představíme tehdejší módu, artefakty a ikony, které ovlivňovaly hudbu i naše životy, přiblížil pro server DigiZone.cz ředitel marketingu a vlastní tvorby televize Barrandov Janis Sidovský. Kdo bude moderátorem soutěže, zatím není v tuto chvíli jasné, respektive vedení Barrandova nechce jeho jméno zatím prozradit. Diváci by se měli tvář pořadu dozvědět na přelomu tohoto měsíce a září. V pondělí 29. srpna spustíme nominační web, na němž budou diváci hlasovat o sedmi skladbách z každé dekády, které postoupí do televizního základního kola, přibližuje Sidovský. První série hudebně zábavné show bude ve svém finále znát nejoblíbenější český hit a nabídne i řadu výher pro diváky, kteří o konečném pořadí skladeb rozhodnou hlasováním.

Českým písním bude věnovaný i galavečer Česká hvězda 2011, z něhož Barrandov nabídne hodinový přímý přenos v sobotu 3. března od 20 hodin. Zároveň půjde o slavnostní ceremoniál k 15. výročí týdeníku Rytmus života. Provázet jím budou Jan Rosák a Jitka Asterová, z umělců vystoupí například Karel Gott, Michal David, Monika Absolonová, Lenka Filipová, či Gabriela Gunčíková. Oproti zahajovací show Barrandova z ledna 2009 tentokrát televize nesvěřila režii Jiřímu Adamcovi, ale Romanu Petrenkovi.

To byl náš hit - Barrandov

Anketa To byl váš hit bude jedním z hlavních programových taháků podzimního vysílání televize Barrandov

Splněné sny? Zatím nechceme prozrazovat

Dalším z formátů, o kterém TV Barrandov zatím nechce moc prozrazovat, jsou Splněné sny. Ty by měly podle informací serveru DigiZone.cz vznikat podle slovenského pořadu Modré z neba, jež divákům servírovala pravidelně Markíza. Pořad bude soustředěn především na plnění dětských přání, prozradil serveru DigiZone.cz zdroj z TV Barrandov, který si nepřál být jmenován. A o čem konkrétně originální formát je? Jednoduše o plnění přání. Podíváte-li se do archivu nejúspěšnější televize našich východních sousedů, mělo by vám být hned více méně jasno. Modré z neba přináší divákům televize Markíza už více než tři roky silné příběhy, dramatické osudy lidí, častokrát až srdcervoucí momenty, přičemž nezapomíná na akcentování sociálního rozměru a pomoc těm, kteří to v naší společnosti nejvíc potřebují, uvádí v anotaci k pořadu slovenská Markíza. Kromě plnění snů, silných emocí a dojímavých lidských příběhů však relaci nechybí humor a zábava. Barrandov chce představit splněné sny na speciálních PR akcích, o jejichž pořádání by se měli novináři včas dozvědět.

Modré z neba

Nové magazíny – pro motoristy i maminky

V externí produkci, od společnosti Médea, vznikají pilotní díly pořadu Máme dítě, kterým bude provádět Iva Kubelková. Půjde o jakousi obdobu magazínu Maminka s Evou Decastelo. Pořady věnované matkám v domácnosti, respektive dětem, jsou vcelku vděčným tématem. Česká televize má už několik let magazín Sama doma, podobně orientovaná je například i Supermáma na TV Metropol, která včera vstoupila do pražského multiplexu 3. „Moderátorka Iva Kubelková se svými hosty je zde pro všechny, komu na dětech záleží. Pořad, který vám každý týden přinese zajímavé rady a tipy odborníků i známých rodičů. Máte dítě? Pak je náš magazín určen právě vám,“ láká v programových plánech TV Barrandov.

Moje dítě se na obrazovce této stanice objeví poprvé v sobotu 3. září od 17:10. Jeho stopáž bude 25 minut. Velice vděčným formátem jsou i motoristické magazíny. Konkurenční Prima má dva – Autosalon a I Like Bike (Prima Cool) a vyhnout se mu proto nechce ani TV Barrandov. Auto, moto, drive se bude vysílat každou sobotu v 10:10 se stopáží 30 minut. První díl pořadu Auto Moto Drive zaostří na nejúspěšnější české driftery, představí renomovaného úpravce motocyklů a kromě rychlostního testu dvou silných automobilů rovněž nabídne pohled na známou osobnost v netradiční disciplíně na závodním okruhu, láká digitální stanice.

TV Barrandov - Máme dítě, Iva Kubelková

Iva Kubelková bude radit maminkám a novorodičkám, co s miminkem. (Zdroj: TV Barrandov)

Animáček s rekordní dvouhodinovou dávkou

Přišel vám dosavadní hodinu a půl trvající podvečerní dětský blok Animáček jako nedostatečný? Pak se máte od čtvrtka 1. září na co těšit. Zatímco doposud se vysílal Animáček „pouze“ od 18:20 do přibližně 19:53, od devátého měsíce letošního roku už to bude dávka dvouhodinová. Dětský blok bude začínat v 17:45 a končit opět v 19:53. Kromě seriálů Želvy Ninja, Bakugan, Šmoulové a Super mini se vrátí na obrazovku Ferda mravenec. Ano, čtete správně. Barrandov vytáhne po Želvách ninja další „kousek“, který jsme již dlouhou dobu neměli možnost vidět na našich obrazovkách. Ovšem pozor! Není to všechno. Nebude chybět ani Rychlá rota od Disneyho. Jsou odvážní, vytrvalí a poradí si v každé situaci! Když se dostanete do nesnází, koho zavoláte? Koho jiného než Chipa s Dalem a jejich Rychlou rotu, láká stanice na seriál, který úspěšně brázdil naše obrazovky v 90. letech. Připraveni jsou také Angelina balerína, Bořek stavitel nebo Potápěj se Olly!. Animáček se bude reprízovat následující den vždy v brzkých ranních hodinách – od 6:15 do 8:40.

Animáček - Ferda mravenec

Ferda mravenec se vrací na naše obrazovky.

Stálice Prominenti, Politická střelnice a Tajemství zůstávají. I Videostop

Diváci se budou nadále setkávat se společenským magazínem Prominenti a Politickou střelnicí. Oproti původnímu plánu bude pokračovat Barrandovský Videostop, který byl původně plánovaný pouze jako formát, jež připomene 80. výročí slavných Barrandovských ateliérů. Nezmizí ani cyklus Tajemství, který se na podzim zaměří na muzikály. První díl se na obrazovce objeví 17. září. „Velkolepá podívaná, slavné hvězdy, vyprodané sály, ale také intriky a kariéra přes postel. Jaké tajemství se skrývá za muzikálovým úspěchem? Kdo tahá za nitky hudebních divadel a kdo je zárukou muzikálového hitu? Je králem českého muzikálu Karel Svoboda, nebo Michal David?,“ tak přesně taková je anotace ke speciálním dílům cyklu Tajemství, které se budou věnovat muzikálům. A jací hosté se konkrétně v tomto pořadu objeví? Mimo jiné Michal David, Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Jiří Suchý, Tomáš Trapl, Pavel Vítek nebo Ondřej Soukup.

Druhé řady se dočká i největší letošní tahák z původní produkce Barrandova, filmová soutěž Barrandovský videostop. Uvádět ji bude opět Jan Rosák a dostane stejný vysílací čas jako ta první: sobotu od 21:00 hod. Hned v prvním díle 3. září po přenosu galavečera Česká hvězda 2011 se blýsknou hvězdní hosté: herečka Jiřina Bohdalová, moderátor Karel Šíp, herec Josef Alois Náhlovský a režisér Zdeněk Troška.

A opět komunistické seriály: Inženýrská odysea, Přejděte na druhou stranu, Žena za pultem

Hned dva poklady socialistických archivů se objeví na Barrandově od září. Od pátku 2. září to bude konkrétně Inženýrská odysea, která bude nasazena na 20. hodinu a o den později ve stejný čas Přejděte na druhou stranu. Zatímco první seriál v hlavních rolích s Michalem Dočolomanským a Jaroslavem Satoranským je vcelku známý, druhý až tak moc ne. Stačí pouze, když prozradíme, že se bude jednat o pětidílný kus, který se odehrává v prostředí obvodního podniku bytového hospodářství (OPBH). Stopáž seriálu je 50 minut. Barrandov také na podzim zopakuje Ženu za pultem s Jiřinou Švorcovou v hlavní roli. Prostor jí dá o sobotním odpoledni od 16:00 hod.

Zahraničním zástupcem starších seriálů pak bude pětadvacetidílná italská Chobotnice s legendárním policejním inspektorem Corrado Cattanim, známá z Československé televize (od 7. září každou středu ve 21:45). Pokud jste si oblíbili italský seriál Elisa z Rivombrosy, který odvysílala již dvakrát televize Prima, pak se můžete těšit také na Baronku di Carini (21. a 28. září od 20:00). Shodou okolností v tomto dvoudílném italském filmu z roku 2008 hraje stejná herečka jako v Elise z Rivombrosy. Co se týká filmů, úterky budou věnovaný westernům. Připraveny jsou mimo jiné snímky Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů navíc nebo Psanci. 12., 19. a 26. září si pondělní dvacátou hodinu rezervoval Fantomas.

Na co se nejvíce těšíte z podzimního schématu televize Barrandov?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.