Hlavní navigace

Barrandovský uplink Skylinku od září, nové kanály od října

30. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
30. 8. 2011

Technici satelitní služby Skylink finišují v těchto dnech na zprovoznění nové uplinkové stanice, ze které se bude signál z pražského Barrandova odesílat na družici Astra 3B. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel této služby Jaromír Glisník. Včera jsem se byl na Barrandově podívat a práce už se blíží ke svému závěru,“ uvedl Glisník. Na novém kmitočtu se mají objevit například programy Barrandov HD, v budoucnu je odtud možná distribuce i dalších stanic (například Nova Action).

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

NEPŘEHLÉDNĚTE: Skylink odpojí v budoucnu kódování CryptoWorks u placených stanic

O termínu, kdy se nejnovější plnoformátová česká stanice objeví na satelitu ve vysokém rozlišení (HDTV), zatím není rozhodnuto. Jednání probíhají i o dalších stanicích, které požadují zákazníci – JOJ a JOJ Plus, taktéž v HD rozlišení. S podzimním rozšířením nabídky počítáme okolo 1. října. Některé programy zařadíme dříve, další později, konstatoval Glisník s tím, že nové HD kanály by měly být minimálně dva až tři, u SD rozlišení zatím jeden. Jak již bylo dříve avizováno, Skylink bude přidávat nové stanice pouze na karty ICE a Irdeto, CryptoWorks naopak do budoucna hodlá omezovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).