Hlavní navigace

Bavorsko začíná s velkým přelaďováním digitálního rozhlasu, skončí v květnu

23. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hlavní fáze přelaďování je připravena na březen, kdy se mimo jiné změní vysílací kanál i na známých vysílačích Pfaffenberg, Norimberk, Gelbelsee, Hohe Linie a Brotjacklriegel.

Telekomunikační operátor Media Broadcast ve spolupráci se svými obchodními partnery zahájí zítra, v úterý 24. února, velké přelaďování digitálního rozhlasu (DAB+) z kanálu 12D na kanál 10D. Operace, na níž server DigiZone.cz upozornil již před několika týdny, bude trvat až do května. Jako první budou přeladěny vysílače Augsburg, Dillberg, Mnichov a Ismaning. Celá operace bude zakončena z 11. na 12. května v lokalitách Dingolfing, Ulm a Ochsenkopf. Po skončení několikaměsíčního přeladění nebude možné tento multiplex naladit v lokalitách, kde bude docházet ke kolizi se sítí Českých Radiokomunikací.

ICTZ23

K TÉMATU: V Praze skončí možnost dálkového příjmu DAB rozhlasu z Bavorska na kanálu 12D

Hlavní fáze přelaďování je připravena na březen, kdy se mimo jiné změní vysílací kanál i na známých vysílačích Pfaffenberg, Norimberk, Gelbelsee, Hohe Linie a Brotjacklriegel. V dubnu se pak změní vysílací kanál z 12D na 10D i na Hoher Bogenu a Wendelsteinu. Kompletní rozpis všech lokalit, které se budou přelaďovat, je zveřejněn na webových stránkách Bayerndigitalradio.de. Je velmi pravděpodobné, že po omezenou dobu tak převážně lovci signálů v západních Čechách zachytí multiplex jak na původním, tak i novém kanálu. Technické parametry přelaďované sítě naleznete na webu ukwtv.de.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.