Hlavní navigace

BBC musí kvůli HDTV inovovat i skleněné stěny ve studiu

29. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 7. 2009

Přesto, že se britské veřejnoprávní televizi BBC podařilo úspěšně přejít na vysílání ve vysokém rozlišení, při této příležitosti je také na satelitu distribuován kanál BBC HD, zdaleka nejsou všechny investice do HDTV zažehnány. BBC to oznámila prostřednictvím svých webových stránek. Tentokrát přijdou na řadu investice do nového majetku televize, jako jsou např. skla ve studiích apod.

Tato záležitost se možná může jevit jako drobnost, ale BBC ji nebere na lehkou váhu. Skleněné stěny, které používáme nyní, jsou staré přibližně osm let. Jsou poškrábané a je na nich vidět veškerý prach a otisky prstů, uvedla Cath Paterová-Lanucki. Přechod na HDTV je prioritou pro BBC a součástí našeho dlouhodobého plánování, dodala Lanucki. BBC vysílá ve vysokém rozlišení např. dokumenty a vybrané pořady. Je ho možné chytit i v České republice, ovšem nutností je parabola velkých rozměrů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.