Hlavní navigace

BBC potvrdila zájem vysílat společně s Českým rozhlasem

21. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 2. 2006

BBC jedná s Českým rozhlasem o společném využívání VKV kmitočtů v České republice. Informaci, kterou nedávno přinesl týdeník Respekt a poté i Lidové noviny, nyní Respektu potvrdil i ředitel BBC World Service Nigel Chapman.

Rádi bychom si teď zachovali možnost vysílat anglicky na dosavadních dvanácti kmitočtech v pásmu FM v České republice. Už o tom jednáme s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. BBC je držitelem licencí na tyto kmitočty do roku 2012. Jenže podmínkou k jejich udržení je, že musíme vysílat česky i anglicky, vysvětlil Chapman.

BRAND

BBC, která ukončila vysílání publicistických relací v češtině už loni na Silvestra, chce zrušit vlastní české zprávy ke konci února. Poté by je mělo nahradit vysílání digitální zpravodajské stanice Rádio Česko, kterou provozuje Český rozhlas (ČRo). Jednáme s ČRo, jestli by je mohl poskytovat, a doufám, že najdeme řešení. Jde nám hlavně o to, zachovat v České republice možnost poslouchat vysílání BBC v angličtině. I proto, že angličtina je stále důležitější, že je nezbytností ve světě mezinárodních vztahů i v hospodářství. To jednání se zatím vyvíjí slibně, uvedl Chapman.

Ředitel BBC World Service se v rozhovoru pro Respekt také vyjádřil k osudu rozsáhlého archivu BBC v češtině: Přemýšlíme, jak ho využít, je tam zachycena spousta významných historických okamžiků. V jiných zemích, kde BBC ukončila činnost, například v Polsku nebo v Řecku, jsme pro archiv našli místo v národních knihovnách.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).