Hlavní navigace

BBC Radiocom si registruje názvy Zet a Radio Zet. Náhrada za zaniklé Rádio Česko?

22. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Britská BBC odmítá, aby nový majitel společnosti BBC Radiocom provozoval české vysílání pod názvem BBC. Tuto identifikaci chce zachovat jen pro svůj anglický servis.

Na Radio Zet nebo jednoduše Zet se patrně přejmenuje české vysílání BBC, které ve většině krajských měst provozuje společnost BBC Radiocom, nedávno odkoupená mediálním domem Lagardère Active ČR. Názvy si minulý týden nechala u českého patentového úřadu registrovat právě společnost BBC Radiocom. Jako první na to upozornil server MediaGuru.cz. Lagardère zajišťuje vysílání BBC v češtině od 1. března, do konce března na vlnách BBC Radiocom vysílalo šest hodin denně veřejnoprávní Rádio Česko.

ICTZ23

K TÉMATU: Česká BBC získala posily z bývalého Rádia Česko. Rozšiřuje zpravodajské bloky

Právě z tohoto zpravodajského okruhu, který k 28. únoru zaniknul, do nového vysílání BBC pod taktovkou Lagardère přešlo hned několik bývalých zaměstnanců Rádia Česko a Radiožurnálu: editor Petr Nosálek a moderátoři Ondřej Černý a Renata Kropáčková. Britská BBC, která mediálnímu domu Lagardère prodala stoprocentní podíl ve firmě BBC Radiocom, trvá na tom, že české vysílání nemá nést název BBC. Ten si má ponechat pouze anglický servis BBC World Service.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.