Hlavní navigace

BBC World News bude vysílat širokoúhle

29. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 12. 2008

Britská zpravodajská stanice BBC World News dříve známá jako BBC World, bude vysílat svůj program od 13. ledna příštího roku širokoúhle. Na svém webu to oznámila ruská společnost Media Broadcasting Group (MBG), která na tomto trhu kanál zastupuje. Jejími dalšími klienty jsou např. programy Discovery, Animal Planet nebo Nickelodeon. Ke změně dojde konkrétně v 11 hodin středoevropského času. Tento kanál je možné naladit např. na satelitu Astra na pozici 19.2 st. vých.

Velkou změnou prošla stanice BBC World letos v dubnu, stejně tak jako její sesterská televize BBC News 24. BBC si tehdy nechala udělat průzkum a zjistila, že nové názvy budou lépe korespondovat s jejich obsahem, druhým důvodem pak byla skutečnost, že tyto dva kanály chtějí být ve shodě s vývojem událostí jak v rozhlase, televizi tak i na internetu. BBC World News je možné sledovat v České republice prostřednictvím řady platforem včetně kabelu a IPTV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.