Hlavní navigace

BBC zpřístupní on-line své programy, ale pouze pro Brity

25. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 11. 2008

Svůj první a druhý program by měla od tohoto čtvrtka začít vysílat na internetu volně britská BBC. Tímto krokem se otevře opět diskuse okolo koncesionářských poplatků. Lidé jsou je zde sice povinni platit i za počítač, ale bude je mnohem těžší vybírat. Howard Davies z London School of Economics si položil otázku, jak chce BBC kontrolovat výběr poplatků např. na kolejích a odpověď nenašel. Přišlo mu přitom paradoxní, že výběrčí poplatků by mohli mít např. právo prohledávat historii internetových prohlížečů.

Sledování pořadů prostřednictvím internetu by však mělo být pouze doplňkovou službou. Alespoň tak ho chápe BBC. Videotéka i vysílání bude omezené bohužel pouze na oblast Velké Británie, takže ho nebude moci sledovat např. v České republice. Týdeník The Times ale upozorňuje, že při použití různých prostředků jako je např. vhodný software, půjde vysílání přijímat pravděpodobně i v jiných zemích. V současné době je nekoncesionářem v Británii přibližně každá dvacátá rodina.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.