Hlavní navigace

Beta mobilního webu Aktuálně.cz běží na novém redakčním systému

David Slížek

Online deník Aktuálně.cz představil betaverzi stránky pro mobilní zařízení. V dalších měsících mají přijít další novinky a do konce roku se má proměnit celý web.

Betaverze nového mobilního webu zpravodajského deníku Aktuálně.cz je prvním viditelným výsledkem projektu, který redakce interně nazývala Stardance a který má vést k celkovému redesignu Aktuálně.cz a migraci na nový redakční systém nazývaný interně Blackbox.

Ten umí například automaticky detekovat, z jakého zařízení uživatel na web přišel (PC, tablet, smartphone…), a podle toho mu zobrazí příslušný layout, uvádí redakce na stránce s informacemi o redesignu.

Mobilní web má zjednodušenou grafiku, přizpůsobenou dotykovému ovládání a oproti současné podobě Aktuálně.cz klade mnohem větší důraz na fotografie. 

Zajímavé je, že jeho součástí je také rozhraní pro stolní počítače – tedy pro ovládání klávesnicí a myší. To by mělo naznačit, jakým směrem se bude ubírat výsledný redesign celého Aktuálně.cz. A součástí změny je i nové logo deníku.

Porovnání současného layoutu pro PC a betaverze nového vzhledu

Zdroj: Aktuálně.cz

Našli jste v článku chybu?
24. 7. 2013 18:27

Přijde mi jakoby na tom webu nebylo skoro nic. Jen několik obrázků které mi nic neřeknou. A mimochodem - co to je za moderní úchylku cpát šedý text na bílé pozadí?

25. 7. 2013 17:01

Tradiční výhrůžka to je, to uznávám. Ale proč hloupá? Hlasování nohama je nejúčinější metoda a tu propaguji, kudy chodím. "Nelíbí se ti něco? Tak tam nechoď!" Nevím, co je na tom hloupého. Web Aktualne sice patří mezi ty lepší zpravodajské weby, ale náhradu si určitě najdu.