Hlavní navigace

Centrum Holdings

Ex-šéf DámeJídlo.cz sází na online seznamku, hledá pro ni šéfa

Lukáš Uhl se po odchodu z Delivery Hero vrhl na vlastní projekty. Oživuje dosud skomírající online seznamku Jiskření.cz.

Doba čtení: 2 minuty

Roman Latuske (Economia): S videem míříme do mobilů, televizí i O2TV

Vydavatelství Economia vyšla sázka na video. S DVTV je brzy čeká jednání o pokračování smlouvy. A díky škrtům se pomalu daří snižovat ztráty.

Doba čtení: 10 minut

Andreas Demuth končí v Centrum Holdings. Firma se prý vrací k černým číslům

Po skoro 4,5 letech ve vedení firmy odchází šéf Centrum Holdings z funkce. Završuje se tak akvizice firmy vydavatelstvím Economia.

Doba čtení: 2 minuty

Zakladatelé Xchatu se vrací ke kořenům, spustili nový projekt Chat.cz

Za v březnu spuštěnou službou Chat.cz stojí bývalí zakladatelé Xchatu (a jedni z původních vývojářů Lide.cz) Pavel „franci“ Francírek a Martin „bizi“ Michale.

Doba čtení: 2 minuty

Aktuálně.cz přepnulo na nový design a vyměnilo redakční systém

Postupný přechod na nový vzhled byl dnes završen změnou hlavní stránky. Deník Insider by do budoucna mohl fungovat na bázi freemium modelu.

Doba čtení: 1 minuta

Aktuálně.cz v březnu přepne na nový design a změní redakční systém

Novou podobu zpravodajského deníku Aktuálně.cz si mohou uživatelé vyzkoušet zatím v betaverzi. Nový design přináší další zjednodušení stránek, včetně redukce navigačních prvků.

Doba čtení: 2 minuty

Společný management Economie a Centrum Holdings vede Kamil Čermák

Půl roku po oznámení akvizice Centrum Holdings zavádí vydavatelství Economia novou organizační strukturu. Vedoucí pozice v obou firmách zastávají stejní manažeři.

Doba čtení: 1 minuta

Economii opustí 100 lidí, končí i šéfredaktor Hospodářských novin [DOPLNĚNO]

Představenstvo vydavatelství Economia přijalo plán transformace firmy, který bude znamenat velké zeštíhlení. Kromě několika lidí z vedení odejde asi stovka dalších zaměstnanců.

Doba čtení: 1 minuta

Pět mediálních vydavatelství se spojuje ke společnému prodeji reklamy aukcí

Centrum Holdings samo nestačilo na pořádné rozjetí RTB v plošné internetové reklamě, a tak se domluvilo s konkurenty na vzniku platformy společné.

Doba čtení: 3 minuty

Beta mobilního webu Aktuálně.cz běží na novém redakčním systému

Online deník Aktuálně.cz představil betaverzi stránky pro mobilní zařízení. V dalších měsících mají přijít další novinky a do konce roku se má proměnit celý web.

Doba čtení: 1 minuta

Seznam.cz koupil třetinu Borgisu, Porybný zůstává šéfredaktorem Práva

Za nezveřejněnou částku odkoupila společnost Seznam.cz 33,6 % akcií vydavatelství Borgis, do jehož portfolia patří deník Právo a které dodává obsah také pro Novinky.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Možná se dostanete do cizí schránky na Centrum Mail, účty jsou ale prý v bezpečí

Na webmailu Centrum Holdings se můžete ocitnout v cizí poštovní schránce a číst i posílat e-maily. Centrum Holdings ale odmítá, že by šlo o jejich problém.

Doba čtení: 4 minuty

Jiří Hlavenka: Economia a Centrum představují ve skutečnosti dokonalý sňatek

Oznámení akvizice Centra firmou Economia doprovázelo všeznalé pošklebování, jehož podstatu pro větší efekt ocitujeme: jeden je v háji a druhý v kýblu, co z toho může asi vzejít?

Doba čtení: 7 minut

Tomáš Búřil: Bude Centrum Holdings roztrháno na kusy?

Myslím si, že se brzy dočkáme zajímavé královské rošády, píše ve své glose bývalý obchodní ředitel Centrum Holdings Tomáš Búřil. Jaká budoucnost podle něj firmu po akvizici čeká?

Doba čtení: 2 minuty

Potvrzeno: Bakalova Economia kupuje české aktivity Centrum Holdings

Veřejné tajemství posledních týdnů se dočkalo oficiálního potvrzení: vydavatelství Economia kupuje české aktivity Centrum Holdings. Transakci ještě musí posvětit ÚOHS.

Doba čtení: 2 minuty

Centrum zvětšuje kapacitu e-mailových schránek na 5GB

Kapacita emailové schránky na Centrum.cz i Atlas.cz se zvyšuje z 2GB na 5GB. Centrum Holdings do budoucna slibuje schránku zcela bez omezení.

Doba čtení: 1 minuta

Námluvy Economie a Centra vrcholí. Může ze dvou mínus vzniknout plus?

Vydavatelství Zdeňka Bakaly pustilo slovenský Ecopress a vyjednává o koupi českého Centrum Holdings. Jde o chytrý krok, nebo o důsledek potíží českého mediálního trhu?

Doba čtení: 9 minut

Andreas Demuth: Nevěřím modelu Piana, pomíjí vztah čtenáře k médiu

Ředitel Centrum Holdings Andreas Demuth na březnovém NetClubu mluvil o placeném obsahu nebo světlé budoucnosti internetových portálů.

20. 3. 2013 10:57
Doba čtení: 2 minuty

iDNES.cz: Zdeněk Bakala může být blízko odkoupení Centrum Holdings

Fond Warburg Pincus se už od loňska chce zbavit celé mezinárodní skupiny Centrum.cz Holdings B.V. Původně za ni prý požadoval dvě miliardy korun.

Doba čtení: 1 minuta

Kam se posouvá digitální trh? Přijďte na NetClub s Andreasem Demuthem

Hostem březnového NetClubu bude 20.3. CEO Centrum Holdings Andreas Demuth. Jak vidí jediný „nečeský“ CEO mezi velkými hráči náš „český online prostor“?

5. 3. 2013 9:00
Doba čtení: 1 minuta

GALERIE: Jak by mohl vypadat nový deník od Centrum Holdings?

Příprava nového deníku ze stáje Centrum Holdings, který má v červnu představit veřejnou betaverzi, došla do stadia prvních grafických studií. Podívejte se na ně.

20. 2. 2013 18:22
Doba čtení: 2 minuty

Centrum chce v létě spustit betaverzi nového zpravodajského deníku, kódové jméno StarDance

Pokud všechno půjde podle plánu, dočkáme se v létě bety a na podzim ostré verze nového online zpravodajského média. Na jeho přípravě pracuje firma Centrum Holdings (CH), která dnes provozuje server Aktuálně.cz a placeny deník Insider. Projekt s kódovým jménem StarDance podle šéfa obsahu CH Jakuba Ungera cílí na náročné čtenáře zpravodajství. „Bude zaměřen hodně na byznys a oborové zpravodajství pro skupinu, které říkáme power news users,“ upřesňuje Unger.

Doba čtení: 1 minuta

Novým šéfem vývojářů v Centrum Holdings se stal Petr Flégl

Do Centrum Holdings přichází ze společnosti Seznam.cz Petr Flégl (profil na LinkedIn), který v Centru povede oddělení SW development. Flégl působil několik let jako programátor a Scrum master v partnerské firmě Fragaria, kde řídil IT projekty právě pro Centrum Holdings. Nyní bude mít na starosti jak vývoj nových produktů, tak celou projektovou kancelář. 

10. 12. 2012 11:03
Doba čtení: 1 minuta

Pavel Vopařil: Jak velkého Černého Petra drží Centrum.cz

Otírat se o Centrum.cz patří na českém internetu jaksi k dobrým mravům, napsal na svém blogu ředitel komerční divize Centrum Holdings Pavel Vopařil. A jak to s Centrem podle něj vypadá?

Doba čtení: 5 minut

Zkušenosti Centrum Holdings s RTB: důležité je nenasadit ceny příliš nízko

Real time bidding (RTB) je prodej bannerové reklamy v aukci, která dokáže cílit v reálném čase na konkrétního uživatele. Ve světě tento druh nákupu zažívá rychlý růst a bannerová reklama díky němu chytá druhý dech. Jaké jsou první zkušenosti v Česku popisuje Matěj Novák.

Doba čtení: 8 minut

Alza.cz v říjnu největším zadavatelem obrazové internetové reklamy

Zadavatelé internetové reklamy využili v říjnu reklamní prostor v celkové ceníkové hodnotě 632 milionů korun. To je meziroční nárůst o 44 %. Nejvíce zadal obchod Alza.cz, a to v ceníkové hodnotě 16,9 milionu korun; druhá byla Telefónica 16,7 miliony korun a třetí Porsche Česká republika 15,7 miliony korun. Ceníkové ceny jsou jen fikce, která nezohledňuje poskytnuté slevy a jiné možné dohody; skutečně zaplacené ceny se nezveřejňují.

16. 11. 2012 13:26
Doba čtení: do minuty

Digitální večerník Insider uvádí nejen nový vzhled, ale i nové možnosti předplatného

Insider, vydávaný Centrum Holdings, přichází s novým vzhledem, který provází přechod tohoto projektu do další fáze. Ta úvodní prý „naplnila očekávání“, říká Jakub Unger, obsahový ředitel Centrum Holdings. Redesign chce dát více vyniknout původnímu obsahu; deník by měl být nyní uživatelsky přístupnější. Centrum také rozšířilo možnosti předplatného o měsíční, půlroční a denní — za devět korun — a zavedlo více platebních způsobů, včetně SMS a Paypalu.

12. 9. 2012 16:38
Doba čtení: 1 minuta

Renesance bannerů? Centrum spustilo prodej displayové reklamy přes real time bidding

Dlouho to vypadalo, že zlatý věk displayové reklamy (bannerů) skončil a nahradí ji přesněji cílené PPC inzeráty. Povstání bannerů z popela teď ale slibuje technologie real time bidding (RTB), která se začíná prosazovat i v Česku – od 10. září ji jako první z větších hráčů začalo nabízet Centrum Holdings. Zjednodušeně řečeno přináší RTB displayové reklamě cílící a cenové možnosti PPC.

10. 9. 2012 10:25
Doba čtení: 2 minuty

NetMonitor odhalil manipulaci s měřením návštěvnosti u Tiscali, CET 21 a Centrum Holdings

Již před necelým týdnem Lupa.cz přinesla informaci o tom, že Tiscali.cz, Muvi.cz, CET 21 a Centrum.cz porušili metodiku NetMonitoru. Dnes SPIR (Sdružení pro internetovou reklamu) zveřejnil tiskovou zprávu s informace jakým způsobem (a v jakém rozsahu) došlo k manipulaci s měřením návštěvnost. V tiskové zprávě je uvedeno následující:

Doba čtení: 1 minuta

Andrej Babiš nabídl, že koupí Centrum Holdings

Andrej Babiš sdělil Lidovým novinám, že podal nabídku na koupi Centrum Holdings, neprozradil však, kolik nabídl. Odhaduje se, že skupina Warburg Pincus bude chtít alespoň miliardu korun; do Centrum Holdings však údajně vložila celkem asi 3,5 až čtyři miliardy.

16. 8. 2012 8:57
Doba čtení: do minuty