Hlavní navigace

Betaverze nového balíčku Windows Live Essentials ještě v červnu

14. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veřejná betaverze nové verze balíčku Windows Live Essentials má být zpřístupněna ve čtvrtek 24. června. Na Facebooku to uvedl český tým Windows Live. Zatím Microsoft čtvrtou generaci zmíněného balíčku programů představuje na speciálním webu, o jehož spuštění jsme vás informovali. Balíček bude obsahovat nový Windows Live Messenger, který nabídne videohovory v HD kvalitě, možnost posílat vzkazy na videu nepřihlášeným uživatelům, podporu pro Facebook Chat nebo konverzace v panelech. Další zahrnuté…

Veřejná betaverze nové verze balíčku Windows Live Essentials má být zpřístupněna ve čtvrtek 24. června. Na Facebooku to uvedl český tým Windows Live. Zatím Microsoft čtvrtou generaci zmíněného balíčku programů představuje na speciálním webu, o jehož spuštění jsme vás informovali. Balíček bude obsahovat nový Windows Live Messenger, který nabídne videohovory v HD kvalitě, možnost posílat vzkazy na videu nepřihlášeným uživatelům, podporu pro Facebook Chat nebo konverzace v panelech. Další zahrnuté programy se představí s novým uživatelským rozhraním využívajícím koncept Ribbon, který se poprvé objevil v Office 2007 a Microsoft na něj nyní hodně sází.

Windows Live Mail přijde se zjednodušenou konfiguraci poštovních účtů bez nutnosti vždy manuálně zadávat POP3/IMAP nebo SMTP servery. Windows Live Photo Gallery slibuje širší možnosti publikování a sdílení fotek v rámci sociálních sítí a také přinese základní úpravy fotek na jedno kliknutí. Windows Live Movie Maker bude v nové verzi umět pracovat s webovou kamerou a více zohlední požadavky uživatelů na práci s HD videem. Windows Live Writer poskytne například nové možnosti pro vkládání fotek do blogu.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.