Hlavní navigace

Bez 90 milionů od státu se Slováci letos STV 3 asi nedočkají

Statutární zástupce Slovenské televize (STV) Jozef Mračna včera na zasedání Rady STV připomněl, že spuštění třetího, sportovního programu STV je podmíněné schválením státní dotace. Veřejnoprávní televize v souvislosti se startem Trojky požádala Ministerstvo kultury SR o 90 milionů Sk (zhruba 70 milionů Kč). Pokud peníze STV dostane, nevidí Mračna ve spuštění STV 3 k 8. 8. 2008 žádný problém. Tento termín se shoduje se začátkem Letních olympijských her v Pekingu. O dění kolem Trojky informoval server Digimedia.sk.

ČTĚTE TAKÉ: Slováci se STV 3 ve vysokém rozlišení od srpna nedočkají

Ať už to s STV 3 dopadne jakkoliv, klíčové sportovní události bude na Slovensku zatím vysílat druhý program STV – stejně jako je tomu dodnes v případě České republiky a ČT 2. Jozef Mračna radním řekl, že Trojka bude vysílat přes satelit a v kabelových rozvodech, nezmínil se však o začlenění stanice do probíhajících experimentů DVB-T. Mračna ale uvedl, že spuštění třetího a případně i čtvrtého programu je důležité pro start veřejnoprávního multiplexu na Slovensku, který by mohl být spuštěný v roce 2010, možná 2011.

Server Digimedia.sk připomněl, že Jozef Mračna je jedním z kandidátů na post generálního ředitele STV, pro jehož obsazení nyní běží výběrové řízení. Rada STV, která se včera sešla poprvé v novém složení, začne s ústím slyšením kandidátům 10. dubna a v prvním kole bude hlasovat o novém řediteli o dva dny později. Navzdory zpřísnění poplatkové povinnosti, ke které na Slovensku došlo 1. dubna, a i bez peněz vložených případně do třetího programu plánuje letos STV ztrátu 145 milionů Sk.

PLÁNY SLOVENSKÉ TELEVIZE: Slovenská STV 3 pravděpodobně v srpnu, „Čtyřka“ v roce 2010

Našli jste v článku chybu?