Hlavní navigace

Bez 90 milionů od státu se Slováci letos STV 3 asi nedočkají

3. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

3. 4. 2008

Statutární zástupce Slovenské televize (STV) Jozef Mračna včera na zasedání Rady STV připomněl, že spuštění třetího, sportovního programu STV je podmíněné schválením státní dotace. Veřejnoprávní televize v souvislosti se startem Trojky požádala Ministerstvo kultury SR o 90 milionů Sk (zhruba 70 milionů Kč). Pokud peníze STV dostane, nevidí Mračna ve spuštění STV 3 k 8. 8. 2008 žádný problém. Tento termín se shoduje se začátkem Letních olympijských her v Pekingu. O dění kolem Trojky informoval server Digimedia.sk.

ČTĚTE TAKÉ: Slováci se STV 3 ve vysokém rozlišení od srpna nedočkají

Ať už to s STV 3 dopadne jakkoliv, klíčové sportovní události bude na Slovensku zatím vysílat druhý program STV – stejně jako je tomu dodnes v případě České republiky a ČT 2. Jozef Mračna radním řekl, že Trojka bude vysílat přes satelit a v kabelových rozvodech, nezmínil se však o začlenění stanice do probíhajících experimentů DVB-T. Mračna ale uvedl, že spuštění třetího a případně i čtvrtého programu je důležité pro start veřejnoprávního multiplexu na Slovensku, který by mohl být spuštěný v roce 2010, možná 2011.

MIF22_Early

Server Digimedia.sk připomněl, že Jozef Mračna je jedním z kandidátů na post generálního ředitele STV, pro jehož obsazení nyní běží výběrové řízení. Rada STV, která se včera sešla poprvé v novém složení, začne s ústím slyšením kandidátům 10. dubna a v prvním kole bude hlasovat o novém řediteli o dva dny později. Navzdory zpřísnění poplatkové povinnosti, ke které na Slovensku došlo 1. dubna, a i bez peněz vložených případně do třetího programu plánuje letos STV ztrátu 145 milionů Sk.

PLÁNY SLOVENSKÉ TELEVIZE: Slovenská STV 3 pravděpodobně v srpnu, „Čtyřka“ v roce 2010

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.