Hlavní navigace

Bezplatný Microsoft Security Essentials už i v české verzi

Jiří Macich ml.

Microsoft zpřístupnil českou a slovenskou verzi svého bezplatného antivirového programu Microsoft Security Essentials. Ostrá verze v angličtině a několika dalších jazycích vyšla už loni v září. Nyní je bezplatný antivir Microsoftu oficiálně dostupný i pro uživatele z České republiky. Dříve byli (někteří) čeští zájemci o stažení odmítnutí hláškou Not available in your country or region. Microsoft Security Essentials v portfóliu Microsoftu nahrazuje službu Windows Live OneCare a podporuje Windows…

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft zpřístupnil českou a slovenskou verzi svého bezplatného antivirového programu Microsoft Security Essentials. Ostrá verze v angličtině a několika dalších jazycích vyšla už loni v září. Nyní je bezplatný antivir Microsoftu oficiálně dostupný i pro uživatele z České republiky. Dříve byli (někteří) čeští zájemci o stažení odmítnutí hláškou Not available in your country or region. Microsoft Security Essentials v portfóliu Microsoftu nahrazuje službu Windows Live OneCare a podporuje Windows XP a vyšší.

Microsoft Security Essentials poskytuje ochranu před obvyklým malwarem včetně spywaru. K dispozici je jak ochrana v reálném čase, tak možnost prověřit soubory a složky na pevném disku nastavitelným testem. Test je možné spouštět na vyžádání nebo v pravidelných intervalech. Podporováno je prověřování vyměnitelných médií po připojení k počítači resp. vložení do mechaniky. U recenzentů bezplatný antivir od Microsoftu zabodoval hlavně minimální zátěží systémových prostředků a jednoduchým ovládáním.

Našli jste v článku chybu?