Hlavní navigace

Bezplatný Microsoft Security Essentials už i v české verzi

Jiří Macich ml.

Microsoft zpřístupnil českou a slovenskou verzi svého bezplatného antivirového programu Microsoft Security Essentials. Ostrá verze v angličtině a několika dalších jazycích vyšla už loni v září. Nyní je bezplatný antivir Microsoftu oficiálně dostupný i pro uživatele z České republiky. Dříve byli (někteří) čeští zájemci o stažení odmítnutí hláškou Not available in your country or region. Microsoft Security Essentials v portfóliu Microsoftu nahrazuje službu Windows Live OneCare a podporuje Windows…

Microsoft zpřístupnil českou a slovenskou verzi svého bezplatného antivirového programu Microsoft Security Essentials. Ostrá verze v angličtině a několika dalších jazycích vyšla už loni v září. Nyní je bezplatný antivir Microsoftu oficiálně dostupný i pro uživatele z České republiky. Dříve byli (někteří) čeští zájemci o stažení odmítnutí hláškou Not available in your country or region. Microsoft Security Essentials v portfóliu Microsoftu nahrazuje službu Windows Live OneCare a podporuje Windows XP a vyšší.

Microsoft Security Essentials poskytuje ochranu před obvyklým malwarem včetně spywaru. K dispozici je jak ochrana v reálném čase, tak možnost prověřit soubory a složky na pevném disku nastavitelným testem. Test je možné spouštět na vyžádání nebo v pravidelných intervalech. Podporováno je prověřování vyměnitelných médií po připojení k počítači resp. vložení do mechaniky. U recenzentů bezplatný antivir od Microsoftu zabodoval hlavně minimální zátěží systémových prostředků a jednoduchým ovládáním.

Našli jste v článku chybu?
18. 2. 2010 10:15
Zdravím, nasadil jsem tenhle program už ve stádiu EN verze na všechny PC v domácnosti, u kolegů a kolegů mých kolegů. Nikdo si nestěžoval, ba naopak si pochvalovali, nevtíravost, jednoduchost ovládání a hlavně nenáročnost na systémové prostředky. Kdo jiný může napsat kvalitní software pro windows než někdo z jeho dílny.
18. 2. 2010 12:01
Zelee (neregistrovaný)
I u mě. Používám ho již eng beta verze a naprostá spokojenost. Pro kontrolu jsem několikrát použil více online scannerů, PC bylo vždy čisté. Mohu jen doporučit, hlavně majitelům méně výkonných sestav.