Hlavní navigace

Asa Dotzler: Bing má lepší ochranu soukromí, než Google

14. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Některá zahraniční média přinesla poměrně překvapivou informaci, že prý Mozilla Corporation doporučuje namísto vyhledávače Google používat konkurenční Bing, jenž letos spustil Microsoft. Zpráva je překvapující hlavně v tom kontextu, že smlouva o spolupráci mezi Mozillou a Googlem je stále platná a peníze od Googlu představují pro Mozillu zásadní část příjmů. Ve skutečnosti ale Mozilla Corporation žádné takové doporučení nevydala. Mylně informující média v tomto případě vycházela z článku, který…

Některá zahraniční média přinesla poměrně překvapivou informaci, že prý Mozilla Corporation doporučuje namísto vyhledávače Google používat konkurenční Bing, jenž letos spustil Microsoft. Zpráva je překvapující hlavně v tom kontextu, že smlouva o spolupráci mezi Mozillou a Googlem je stále platná a peníze od Googlu představují pro Mozillu zásadní část příjmů. Ve skutečnosti ale Mozilla Corporation žádné takové doporučení nevydala. Mylně informující média v tomto případě vycházela z článku, který na svém osobním blogu publikoval Asa Dotzler, člověk dlouhá léta spojený s Mozillou.

Asa Dotzler se ve zmiňovaném zápisku pozastavoval nad jedním z výroků Erica Schmidta, tedy šéfa Googlu, k otázce ochrany soukromí. Asa Dotzler pak čtenářům poskytl návod ke změně výchozího vyhledávače ve Firefoxu a konstatoval, že Bing má ochranu soukromí uživatelů lépe ošetřenou. Je to však jen jeho osobní názor, což už některá média zapomněla podotknout. Blogy lidí spojených s Mozillou jsou častým zdrojem zajímavých informací o vývoji Firefoxu, ale také se na nich objevují osobní názory jednotlivců, které jsou pak mnohdy mylně vydávány za stanoviska Mozilla Corporation. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.