Hlavní navigace

Asa Dotzler: Bing má lepší ochranu soukromí, než Google

Jiří Macich ml.

Některá zahraniční média přinesla poměrně překvapivou informaci, že prý Mozilla Corporation doporučuje namísto vyhledávače Google používat konkurenční Bing, jenž letos spustil Microsoft. Zpráva je překvapující hlavně v tom kontextu, že smlouva o spolupráci mezi Mozillou a Googlem je stále platná a peníze od Googlu představují pro Mozillu zásadní část příjmů. Ve skutečnosti ale Mozilla Corporation žádné takové doporučení nevydala. Mylně informující média v tomto případě vycházela z článku, který…

Doba čtení: 1 minuta

Některá zahraniční média přinesla poměrně překvapivou informaci, že prý Mozilla Corporation doporučuje namísto vyhledávače Google používat konkurenční Bing, jenž letos spustil Microsoft. Zpráva je překvapující hlavně v tom kontextu, že smlouva o spolupráci mezi Mozillou a Googlem je stále platná a peníze od Googlu představují pro Mozillu zásadní část příjmů. Ve skutečnosti ale Mozilla Corporation žádné takové doporučení nevydala. Mylně informující média v tomto případě vycházela z článku, který na svém osobním blogu publikoval Asa Dotzler, člověk dlouhá léta spojený s Mozillou.

Asa Dotzler se ve zmiňovaném zápisku pozastavoval nad jedním z výroků Erica Schmidta, tedy šéfa Googlu, k otázce ochrany soukromí. Asa Dotzler pak čtenářům poskytl návod ke změně výchozího vyhledávače ve Firefoxu a konstatoval, že Bing má ochranu soukromí uživatelů lépe ošetřenou. Je to však jen jeho osobní názor, což už některá média zapomněla podotknout. Blogy lidí spojených s Mozillou jsou častým zdrojem zajímavých informací o vývoji Firefoxu, ale také se na nich objevují osobní názory jednotlivců, které jsou pak mnohdy mylně vydávány za stanoviska Mozilla Corporation. (Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?