Hlavní navigace

Bing: užší spolupráce s Twitterem, podpora pro Foursquare

26. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft chystá další vlnu změn a úprav svého vyhledávače Bing, který letos oslaví první narozeniny. Na stránce s výsledky vyhledávání se mají některé volby stěhovat z dosavadního levého postranního panelu do horizontální lišty pod vyhledávacím polem. Microsoft se tak do určité míry vrací ke konceptu, který už léta preferuje Google. Z lišty budou mít uživatelé jednodušší přístup například k mapě, předpovědi počasí, zpravodajství apod. Postranní panel zůstane zachován, nabízet se na něm budou…

Microsoft chystá další vlnu změn a úprav svého vyhledávače Bing, který letos oslaví první narozeniny. Na stránce s výsledky vyhledávání se mají některé volby stěhovat z dosavadního levého postranního panelu do horizontální lišty pod vyhledávacím polem. Microsoft se tak do určité míry vrací ke konceptu, který už léta preferuje Google. Z lišty budou mít uživatelé jednodušší přístup například k mapě, předpovědi počasí, zpravodajství apod. Postranní panel zůstane zachován, nabízet se na něm budou různé upřesňující nebo související dotazy k aktuálně zobrazeným výsledkům vyhledávání.

Vylepšena má být podpora pro Twitter, tedy vyhledávání v reálném čase, což je pro vyhledávače dnes hodně zajímavé téma. Bing má nově nabídnout užší propojení běžného vyhledávání s daty od Twitteru. Například tak třeba k nalezeným zpravodajským webům zobrazí i box s aktuálně nejodkazovanějšími články mezi uživateli. Přidružené Bing Maps se zase mají dočkat spolupráce s Foursquare za použití technologie Silverlight. Microsoft chce novinky uvádět postupně během jara až léta tohoto roku. (Bing Search Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.