Hlavní navigace

BKS Capital Partners sloučila šest kabelovek pod značku Nej TV

16. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 6. 2008

Investiční skupina BKS Capital Partners pokračuje ve skupování menších kabelových společností a sloučila je pod jednu značku Nej TV. Firmě se koncem května podařilo odkoupit dalšího středně velkého kabelového operátora, společnost Sater, která nabízela kabelovou televizi a připojení k internetu v patnácti městech a obcích od Aše po Frýdlant nad Ostravicí. Zároveň spustila internetové stránky www.nej-tv.cz s nabídkou svých služeb.

Nej TV nyní sdružuje šest původně samostatných kabelových společností: Telto se sídlem v Prachaticích, Amos v Tanvaldu, Sater v Novém Bydžově, Kabelovou televizi Velké Meziříčí, HBTV v Havlíčkově Brodě a RTV 5 v Břeclavi. Dohromady tyto firmy pokrývají dvacet čtyři měst a mají 28 tisíc předplatitelů. Do půldruhého roku by BKS Capital Partners chtěla jejich počet zvýšit na 100 tisíc. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jí už udělila registraci pro provozování převzatého vysílání.

Plán BKS Capital Partners je celkem reálný, neboť jedním z manažerů Nej TV je i Jan Dašovský, majitel největší jihomoravské kabelové společnosti Self servis, která dosud oficiálně nefiguruje ve struktuře Nej TV. Self servis poskytuje analogovou i digitální kabelovou televizi, připojení k internetu a pevnou telefonní linku v devatenácti jihomoravských městech a obcích a celkem má zhruba 30 tisíc zákazníků.

ICTZ23

BKS Capital Partners investovala do nákupu malých českých kabelovek tři miliony eur (asi 75 milionů korun), přičemž využila pomoci firmy 3TS Capital Partners, která se orientuje na rizikový kapitál. Kabelové sítě podstupují rozsáhlou transformaci, potřebnou pro poskytování lepšího internetové připojení za nižší cenu a digitálních televizních programů. To vyžaduje rozsáhlé investice do sítí, technologie a konsolidaci trhu, prohlásil generální ředitel BKS Capital Partners Nicolas Boissin.

Podrobnosti o projektu Nej TV a plánech BKS Capital Partners čtěte na DigiZone.cz tento čtvrtek

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.