Hlavní navigace

Blog.cz stále v první desítce. Kdo jsou jeho uživatelé?

13. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Blogovací server Blog.cz provozovaný společností Jyxo se stále drží mezi deseti nejnavštěvovanějšími stránkami českého Internetu dle měření služby NetMonitor. V týdnu na přelomu října a listopadu se dle počtu unikátních uživatelů umístil dokonce na sedmém místě. Blogeři blogující na Blog.cz jsou ze šedesáti procent mladí lidé do 29 let. Přes 46 procent jich pracuje, 13 procent podniká.

Blogovací server Blog.cz provozovaný společností Jyxo se stále drží mezi deseti nejnavštěvova­nějšími stránkami českého Internetu dle měření služby NetMonitor. V týdnu na přelomu října a listopadu se dle počtu unikátních uživatelů umístil dokonce na sedmém místě. Blogeři blogující na Blog.cz jsou ze šedesáti procent mladí lidé do 29 let. Přes 46 procent jich pracuje, 13 procent podniká.

Jistě nebude překvapením, že blogeři jsou na Internetu jako doma. Necelých dvacet procent jich využívá Internet 16 až 20 dní v měsíci a 52,2 procent blogerů dokonce 21 a více dní v měsíci. Internet používají aktivní uživatelé Blog.cz nejčastěji doma (89,8 procent) a nejméně často v internetové kavárně (2,84 procent), přičemž preferují vysokorychlostní připojení (63 procent). (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).