Hlavní navigace

Blog redaktora České televize: Jak mi kvůli Formuli 1 (ne)volali z rádia Frekvence 1

8. 4. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Formule 1 má letos za sebou velké změny. A proti loňsku je jich tolik jako nikdy v historii. Dá se tedy říci, že se jedná o revoluční sezónu. Tak revoluční, že jsme se o ní bavili i v České televizi.

Formule 1 má letos za sebou velké změny. A proti loňsku je jich tolik jako nikdy v historii. Dá se tedy říci, že se jedná o revoluční sezónu. Tak revoluční, že jsme se o ní bavili i v České televizi a to navzdory tomu, že Formuli 1 (bohužel) nevysíláme.

S kolegou Michalem Dusíkem jsme některé změny probrali 17. března zde.

Jenže naše slavná chvíle nebyla jen tak zapomenuta. Rozhovor byl asi natolik úžasný ( he he ) že se líbil i lidem na Frekvenci 1. A tak si ho nahráli a o pár dní později použili ve svém „Sport baru“.

ČTĚTE TAKÉ: X Factor se drží na Primě stále nad půl milionem diváků

Slečna/paní redaktorka oznámila, že změny probere s expertem ČT Viktorem Tamayou (raději bych byl pro Tamayo nebo Tamayem, ale budiž jí to odpuštěno za toho experta :-)). Na tom by nebylo až zas tak nic špatného – kdyby mi ovšem skutečně zavolala. Rád si povídám o Formulích 1 a ještě raději, když při tom mohu mluvit se ženou (dívkou). Jenže na telefonát z rádia bych čekal marně. Nezavolali. Přesto se stalo:

Slečna/paní redaktorka oznámila: Takto změny pro Frekvenci 1 shrnul expert ČT Viktor Tamayo (čas 43:52).

Slečna/paní pak dodala, že já dále tvrdím: u nových motorů se dá i telefonovat … Nikdy jsem to nikomu neřekl. Nemohl jsem. V Austrálii na prvních závodech jsem nebyl a nezkoušel jsem telefonovat. Napadá mě jedině, že by šlo telefonovat jedině u TV přenosu. To jde, to už vyzkoušeno mám :-)

Na internetu lze najít vše. A tak si díky tomu mohu ověřit, že třeba v druhé hodině vysílání Sport baru se také posluchači dozvěděli něco z toho, co už před tím odvysílala Česká televize (čas 42:40).

Každopádně Formule 1 měla na Frekvenci 1 pěknou propagaci, stejně jako já ( díky, he he ).

Ale přestože tvrdí, že mi volali a já pro jejich rádio říkal svůj pohled na věc – NENÍ TO PRAVDA! Rozhovor byl z vysílání ČT – Poledních zpráv s Michalem Dusíkem.

To je žurnalistika …

MM socky3

UPDATE: Frekvence 1 se před nedávnem prostřednictvím mluvčího omluvila za špatnou citaci rozhovoru. Ano … špatná citace … to je velmi úsměvný důvod k omluvě.

Text byl v plné podobě zveřejněn se souhlasem jeho autora. Najdete ho i na jeho soukromém blogu, a to kliknutím na tento odkaz.

Autor článku

Viktor Tamayo je členem sportovní redakce České televize se zaměřením na motorismus.