Hlavní navigace

Blogger.com největším hostitelem záškodnických webů

24. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve zprávě Security Threat Report za první polovinu letošního roku se známá bezpečnostní společnosti Sophos věnuje trendům v oblasti šíření malwaru prostřednictvím webových stránek ať už se jedná o weby hacknuté nebo k tomuto účelu přímo stvořené. Jedničkou mezi hostiteli webů distribuujících malware je podle Sophosu blogovací služba Blogger.com provozovaná Googlem. Většinou automaticky zakládané blogy se škodlivým obsahem Google samozřejmě průběžně likviduje, ale i přesto na Blogger.com…

Ve zprávě Security Threat Report za první polovinu letošního roku se známá bezpečnostní společnosti Sophos věnuje trendům v oblasti šíření malwaru prostřednictvím webových stránek ať už se jedná o weby hacknuté nebo k tomuto účelu přímo stvořené. Jedničkou mezi hostiteli webů distribuujících malware je podle Sophosu blogovací služba Blogger.com provozovaná Googlem. Většinou automaticky zakládané blogy se škodlivým obsahem Google samozřejmě průběžně likviduje, ale i přesto na Blogger.com připadají dvě procenta veškerého malwaru, který se objevuje na webu.

Google se sice dušuje, že dělá maximum proto, aby zneužívání své služby zabránil, ale Sophos není jediná společnost, která na problémovost Blogger.com v poslední době poukázala. Podle nedávné zprávy Stopbadware.org jsou servery Google vinou služby Blogger.com největším hostitelem záškodnických webů mimo Čínu. Otázkou pro Google je, co s tím bude dělat. Praktikovaná CAPTCHA ochrana není neprůstřelná a dodatečné mazání evidentně nestačí. (CNET News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.