Hlavní navigace

Některé blogy na Blogger.com neprávem zablokovány

6. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google se rozhodl udělat razantní čistku na Blogger.com poté, co jeho blogovací platforma byla opakovaně označena za jednoho z největších hosterů záškodnických webů a to třeba společností Sophos či organizací Stopbadware.com. Jenže čistka byla až moc razantní a automatizované nástroje pro rozpoznání závadových blogů (obsahujících spam či šířících malware) odstavily i regulérní blogy. Google sice oficiálně neuvedl o kolik blogů se jedná, ale soudě podle množství negativních ohlasů nepůjde o malé…

Google se rozhodl udělat razantní čistku na Blogger.com poté, co jeho blogovací platforma byla opakovaně označena za jednoho z největších hosterů záškodnických webů a to třeba společností Sophos či organizací Stopbadware.com. Jenže čistka byla až moc razantní a automatizované nástroje pro rozpoznání závadových blogů (obsahujících spam či šířících malware) odstavily i regulérní blogy. Google sice oficiálně neuvedl o kolik blogů se jedná, ale soudě podle množství negativních ohlasů nepůjde o malé číslo.

Google chybu uznal a uživatelům se omluvil. Blogy neprávem označené za závadové by už měly být obnoveny, protože Google je hned nemaže, ale jenom zamkne. I tak si ale služba Blogger.com u některých uživatelů dosti pošramotila pověst. Psát si třeba i několik let blog a najednou zjistit, že jeho obsah je fuč (byť tedy nakonec jen dočasně), není nic příjemného, zvláště pro společnosti, které na Blogger.com provozují své firemní blogy.

Google koupil Blogger.com na začátku roku 2003. Od té doby bylo doplněno mnoho nových funkcí a došlo k provázání s dalšími službami Googlu jako je třeba internetové fotoalbum Picasa Web Albums a Google si k němu přikoupil i další služby (např. FeedBurner). Přišla také lokalizace do češtiny. (ComputerWorld­.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.