Hlavní navigace

Bookmakeři se zajímají o televizní sázení

30. 3. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
30. 3. 2007

Zemské digitální vysílání s podporou Domácí multimediální platformy (MHP) umožňuje mj. i sázení přes televizor a české sázkové společnosti takové rozšíření služeb zajímá. Firmám brání v elektronickém hazardu ale současné zákony a malé rozšíření DVB-T, termín spuštění televizních sázek v Česku proto nedokáží ani odhadnout. Zjistila to agentura ČTK, která mezi tuzemskými sázkařskými společnostmi provedla anketu.

Až nastane příhodný čas a téma pro nás bude aktuální, velmi pravděpodobně zájem o takovou novinku projevíme. Zatím je to hudba tak vzdálené budoucnosti, že jsme se nad tímto fenoménem ani v nejmenším nezamýšleli, uvedl mluvčí sázkové firmy Synot Tip Jiří Hrabovský.

Samozřejmě, že o to máme zájem, protože pro zákazníky to může být zajímavé a pohodlné. Ale za dvou podmínek – digitální vysílání musí fungovat a musí být legislativa, řekla Jana Studničková, mluvčí skupiny Penta, která provozuje hazard v několika zemích střední Evropy.

V technické oblasti podle loterijní společnosti Sazka zatím chybí řešení zpětné komunikace od sázejícího přes televizní stanici k sázkové společnosti. Poukazoval na to i Tipsport. Abychom mohli o televizním online sázení reálně uvažovat, musela by nám nějaká společnost tuto spolupráci nabídnout a technologicky umožnit. To se zatím nestalo, uvedl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Televizní sázení není součástí připravované novely loterijního zákona. Hlavním důvodem je skutečnost, že tento způsob sázení neumožňuje spolehlivě zajistit zákaz hry osob mladších 18 let, uvedl mluvčí Ministerstva financí Ondřej Jakob. Nemožnost zabránit hraní nezletilým brzdí v Česku i sázení přes internet, které je podle ministerstva nelegální. Firmy ho ale jednoduše obcházejí zřizováním poboček v zemích, kde internetovým sázkám zákony nebrání. U provozovatelů televizních multiplexů takové možnost však nejspíš nepřipadá v úvahu.

Content tip EARLY

Tuzemské kanceláře neměly podle ČTK takřka žádné informace o fungování televizního sázení v zahraničí. Pokud vím, online sázení se provozuje například ve Španělsku, Francii nebo Velké Británii, vyjádřil se přesněji jako jediný mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

DigiZone.cz doporučuje: Televizní sázení v podobě Skybet (1 2 3 4 5)

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).