Hlavní navigace

Bradáč se Wollnera z Reportérů ČT zbavit nechce. Ten ale cítí tlaky

20. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 7. 2010

Hospodářské noviny dnes přinesly článek, ve kterém spekulují, že v rámci restrukturalizace České televize by mohlo dojít také k odchodu některých tváří tohoto veřejnoprávního média. Konkrétně list uvedl jména Daniela Drtinová (moderátorka večerních Událostí, komentářů) a Marek Wollner (Reportéři ČT). Podle vyjádření, které získal náš web, se ale právě s těmito redaktory počítá.

K TÉMATU: Jiří Janeček jmenoval ředitele jednotlivých programů ČT. S čím přicházejí?

Na základě článku, který dnes vyšel v Hospodářských novinách, mi volal Roman Bradáč (budoucí ředitel zpravodajství ČT, pozn. red.) a ujistil mě, že s námi počítá. Podle něho patříme mezi ty, kteří by neměli na obrazovce chybět, uvedl pro DigiZone.cz Wollner, který si myslí, že není podstatné, zdali je moderátorem pořadu, nebo ne, ale klíčové, a to by se některým lidem nahoře nemuselo líbit, je dramaturgem Reportérů ČT.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: Českou televizi čeká pravděpodobně výměna šéfredaktora zpravodajství

Jako dramaturg pochopitelně cítím tlaky a jsem připraven jim čelit. Takovéto výzvy tu jsou a budou. Byl bych naivní, kdyby tato přání nezaznívala. Nejdříve zavádějící je však pro mě to, že se mluví o estetické stránce věci, reagoval na článek HN dramaturg pořadu. Reportéři udělali za poslední dva roky několik reportáží, které sahají do nejvyšších pater. Poslední věci se týkají například ODS, tunelu Blanka, pana Jančíka a podobně, uvedl Marek Wollner pro DigiZone.cz jako důvod možných tlaků na jeho odchod.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.