Hlavní navigace

Britské kanály BBC, ITV a další s horším pokrytím ze satelitu Astra 1N v Česku

21. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 3. 2012

Pokud se vám zdá, že v poslední době došlo u atraktivních britských kanálů BBC, ITV, Channel 4 a dalších k poklesu kvality signálu z družice Astra 1N, máte pravdu. Satelitní operátor SES, který je jeho vlastníkem, omezil vyzařování směrem na východ, tedy i do České republiky. Vyplývá to z informací, jež se objevily na fórech zabývající se příjmem digitální televize.

K TÉMATU: Roky čekání jsou u konce. Britská invaze skončila

Operátor SES sice tento krok oficiálně nekomunikoval, ovšem omezení příjmu těchto programů v Evropě je pochopitelné. Například britská BBC má vysílací práva omezená pouze na území Velké Británie, Irska a zemí Beneluxu. Příjem na dalším území by byl pro ni nežádoucí. A právě u BBC je vidět omezení vyzařovacího diagramu družice Astra 1N nejvíce. Server DigiZone.cz si na parabole o průměru 85 cm ověřil, že ve večerních hodinách klesá možnost příjmu programů BBC HD a BBC One HD na nulu, podobně je tomu i u kanálů z rodiny Channel 4 v SD kvalitě.

BRAND

NEPŘEHLÉDNĚTE: Britské TV ukazují, jak se dělá televize – zdarma, v HD a na malou parabolu!

Omezení vyzařovacího diagramu směrem do Evropy se nelze divit. Broadcasteři nabízející své programy na družici Astra 1N vysílají řadu pořadů, u nichž není žádoucí, aby byly sledovány v Evropě. Například BBC přináší aktuálně přenosy Formule 1 v HD kvalitě, o víkendu tu pak startuje první ročník soutěže The Voice UK. Komerční ITV pro změnu chystá další řadu formátu Británie má talent. Prostřednictvím tohoto satelitu budou šířeny v HD nekódovaně i události jako jsou olympijské hry v Londýně nebo fotbalové Euro. Přesto, že se kvalita signálu u nás viditelně zhoršila, programy je stále možné sledovat, což platí především pro jejich SD verze.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).