Hlavní navigace

Bude Fleischmann tahounem rozhlasové digitalizace? Myslí si, že ano

Sdílet

22. 12. 2008

Digitalizace rozhlasového éteru bude stát hodně peněz a bude muset být vynaloženo velké úsilí, aby se přijímače, které ho jsou schopny poskytnout, dostaly k posluchačům. Serveru Česká média to v nedělním videorozhovoru řekl prezident české pobočky Lagardere Michel Fleischmann. Ta vlastní v současné době stanice Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton a Rádio DJ. Fleischmann počítá s digitalizací přibližně v horizontu deseti let a připomněl, že za tu dobu bude klasický rozhlasový přijímač posluchači k ničemu, takže je ho zapotřebí přesvědčit o tom, aby si ten nový pořídil.

K TÉMATU: Komerční rádia naléhají na poslance, ať rychle přijmou jejich diginovelu

Když vám posluchač nevěří, tak od vás nic nekoupí, konstatoval ředitel Lagardere Česká republika a dodal, že jeho společnost a některé další subjekty budou tahouny digitalizace v tom smyslu, že budou lidem říkat, aby si přijímače pořídili, a bude mít k dispozici finanční prostředky, které jsou k tomu nutné. Fleischamann si myslí, že s digitalizací rozhlasového éteru přijdou i další formáty a subjekty, které se možná ještě lépe zaměří na užší posluchačské skupiny. Ti pojedou s námi a bude jich hodně, to je v pořádku. Budeme tahouny, zafinancujeme to a budeme to vytvářet, prohlásil sebevědomě Michel Fleischmann.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas nastartují jedině současná rádia, míní šéf jejich asociace

Podle něj je prvním cílem dosáhnout tzv. konsolidace rozhlasového trhu a jisté stabilizace. To, co bylo vytvořeno za posledních sedmnáct let a má vysokou kvalitu, je zapotřebí zkonsolidovat a vyvážit tak, abychom mohli pracovat nad tím, co nás čeká, upřesnil ředitel Lagardere Česká republika a dodal, že bylo apelováno na poslance, aby vzali situaci více do rukou, zkonsolidovali ji a připravili pozitivní možnosti digitalizace v rozhlasovém dění. Digitalizaci nemůžeme nechat na těch, co ji u nás rozjeli, protože nemají naši důvěru. Skupina poslanců, která předkládá zákon, to pochopila a respektuje náš apel konsolidovat a otevřít vrátka digitalizace, řekl Fleischmann.

CIF20

NEPŘEHLÉDNĚTE: Provozovatel Evropy 2 chce expandovat po roce 2011 do televize

Začátek rozhlasové digitalizace u nás vidí šéf Lagardere Česká republika někdy okolo roku 2015 a skončit by mohla v letech 2018 až 2020. Budeme dělat vše pro to, aby pro posluchače byl přechod něco přirozeného, a do toho vložíme všechny naše prostředky, prohlásil. Pokud si podle něj koupí každá rodina v období let 2015 a 2016 digitální rozhlasový přijímač a pokrytí signálem bude přibližně stejné, jako je nyní to analogové, tak se možná na digitální vysílání přejde ještě rychleji.