Hlavní navigace

Bude Fleischmann tahounem rozhlasové digitalizace? Myslí si, že ano

22. 12. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2008

Digitalizace rozhlasového éteru bude stát hodně peněz a bude muset být vynaloženo velké úsilí, aby se přijímače, které ho jsou schopny poskytnout, dostaly k posluchačům. Serveru Česká média to v nedělním videorozhovoru řekl prezident české pobočky Lagardere Michel Fleischmann. Ta vlastní v současné době stanice Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton a Rádio DJ. Fleischmann počítá s digitalizací přibližně v horizontu deseti let a připomněl, že za tu dobu bude klasický rozhlasový přijímač posluchači k ničemu, takže je ho zapotřebí přesvědčit o tom, aby si ten nový pořídil.

K TÉMATU: Komerční rádia naléhají na poslance, ať rychle přijmou jejich diginovelu

Když vám posluchač nevěří, tak od vás nic nekoupí, konstatoval ředitel Lagardere Česká republika a dodal, že jeho společnost a některé další subjekty budou tahouny digitalizace v tom smyslu, že budou lidem říkat, aby si přijímače pořídili, a bude mít k dispozici finanční prostředky, které jsou k tomu nutné. Fleischamann si myslí, že s digitalizací rozhlasového éteru přijdou i další formáty a subjekty, které se možná ještě lépe zaměří na užší posluchačské skupiny. Ti pojedou s námi a bude jich hodně, to je v pořádku. Budeme tahouny, zafinancujeme to a budeme to vytvářet, prohlásil sebevědomě Michel Fleischmann.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas nastartují jedině současná rádia, míní šéf jejich asociace

Podle něj je prvním cílem dosáhnout tzv. konsolidace rozhlasového trhu a jisté stabilizace. To, co bylo vytvořeno za posledních sedmnáct let a má vysokou kvalitu, je zapotřebí zkonsolidovat a vyvážit tak, abychom mohli pracovat nad tím, co nás čeká, upřesnil ředitel Lagardere Česká republika a dodal, že bylo apelováno na poslance, aby vzali situaci více do rukou, zkonsolidovali ji a připravili pozitivní možnosti digitalizace v rozhlasovém dění. Digitalizaci nemůžeme nechat na těch, co ji u nás rozjeli, protože nemají naši důvěru. Skupina poslanců, která předkládá zákon, to pochopila a respektuje náš apel konsolidovat a otevřít vrátka digitalizace, řekl Fleischmann.

CIF23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Provozovatel Evropy 2 chce expandovat po roce 2011 do televize

Začátek rozhlasové digitalizace u nás vidí šéf Lagardere Česká republika někdy okolo roku 2015 a skončit by mohla v letech 2018 až 2020. Budeme dělat vše pro to, aby pro posluchače byl přechod něco přirozeného, a do toho vložíme všechny naše prostředky, prohlásil. Pokud si podle něj koupí každá rodina v období let 2015 a 2016 digitální rozhlasový přijímač a pokrytí signálem bude přibližně stejné, jako je nyní to analogové, tak se možná na digitální vysílání přejde ještě rychleji.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).