Hlavní navigace

Byl dopaden muž podezřelý z průniku na účet Baracka Obamy na Twitteru

Jiří Macich ml.

Francouzská policie dopadla pětadvacetiletého muže, který měl údajně kompromitovat řadu účtů na mikroblogovací platformně Twitter včetně účtu amerického prezidenta Baracka Obamy, popové zpěvačky Britney Spears a dalších známých osobností. Adeline Champagnat, což je šéf francouzského úřadu pro boj s online podvody, médiím sdělil, že dopadený muž nemá žádné zvláštní znalosti nebo vzdělání. Podle dostupných informací byly předmětné účty kompromitovány využitím metody pokus-omyl při hádání hesla.…

Francouzská policie dopadla pětadvacetiletého muže, který měl údajně kompromitovat řadu účtů na mikroblogovací platformně Twitter včetně účtu amerického prezidenta Baracka Obamy, popové zpěvačky Britney Spears a dalších známých osobností. Adeline Champagnat, což je šéf francouzského úřadu pro boj s online podvody, médiím sdělil, že dopadený muž nemá žádné zvláštní znalosti nebo vzdělání. Podle dostupných informací byly předmětné účty kompromitovány využitím metody pokus-omyl při hádání hesla. Stejně se v minulosti zřejmě podařilo proniknout i do e-mailové schránky někdejší americké viceprezidentské kandidátky Sarah Palin.

Nezaměstnaný Francouz žijící u rodičů někde v Puy-de-Dôme byl propuštěn na kauci a 24. června jej čeká soud. Hrozí mu uložení pokuty a hlavně až dvouletý pobyt za mřížemi. Americká FBI vyšetřovala kompromitování účtu Baracka Obamy od loňského léta a stopa vedla právě do Francie. K útoku se již dříve na Internetu přihlásil člověk vystupující pod přezdívkou Hacker Croll, za kterého policie považuje dopadeného muže. Prohlašoval, že mu nešlo o finanční zisk, ale o úspěšný průnik k uživatelským účtům, kterým prý chtěl demonstrovat jejich nedostatečnou ochranu. (The Register, Geek.com)

Našli jste v článku chybu?
27. 3. 2010 21:31
Pěkné. V podstatě nic moc neudělal a hrozí mu až 2 roky. Pan sbormistr Kulínský pohlavně zneužíval děvčata z Bambini Di Praga a dostal co? Podmínku? Nebo ani to ne? Ten hacker by si měl najmout některého z našich mafiánských právníků typu Sokol, třeba by jej z toho úplně dostal a ještě by se mu omluvili ;-) Absurdistán.
26. 3. 2010 21:38
uživatel si přál zůstat v anonymitě
asi tak, navíc alespoň dle našich zvyklostí by bylo potřeba pro splnění podmínky tretného činu, aby čin byl společensky nebezpečný... pokud by však mělo být proniknutí na twitter společensky nebezpečné, pak toto nebezpečí vyvolal ten, kdo zaprvé takto špatně účet zabezpečil a za druhé, kdo vůbec používá tuto soukromou službu, může-li být její takovéto zneužití společensky nebezpečné... celé je to pitomost a ubohost, zvlášť v době dnešních problémů světa...