Hlavní navigace

Bývalí „zákazníci“ Digi TV způsobili Skylinku zatížení systému

13. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 9. 2010

Nadměrnou registrací nových karet Skylink, kdy lidé, kteří původně přijímali pirátsky satelitní platformu Digi TV, přecházeli houfně k paketu, který má v České republice nejvíce aktivních karet, došlo k několika problémům. Došlo totiž k prudkému nárůstu zatížení systému podmíněného přístupu, kdy denně bylo registrováno až tři nebo dokonce čtyři tisíce karet.

ČTĚTE TAKÉ: O problémech s ICE kartami Skylink ví, chystá se je řešit

U některých přijímačů se začaly projevovat problémy, které dosud nikdy nebyly zaznamenány a které se během našeho testování ICE karet neprojevily, uvedl výkonný ředitel Jaromír Glisník ze společnosti TradeTec, která na českém trhu zastupuje platformu Skylink. Na možném řešení problémů začala platforma okamžitě spolupracovat s firmou Irdeto, která je výrobcem a dodavatelem nových dekódovacích karet. Opatření, která byla provedena, jsou podle Skylinku významná.

K TÉMATU: Skylink má problém s kompatibilitou nových ICE karet a některých set-top-boxů

MM socky3

Všechny licencované CAM moduly CryptoWorks testované v laboratoři platformy fungují s ICE kartou bez problémů. Přijímače, které vykazovaly krátké výpadky v dekódování, pracují s ICE kartou také bez problémů. Skylink však doposud například řeší problémy, které se u některých přijímačů vyskytují nahodile, a to pouze u některých kusů určité výrobní série či softwarové verze. Na odstranění těchto problémů pracuje Irdeto společně s výrobci přijímačů a výsledky lze očekávat v nejbližších dnech. Úroveň registrací se nyní ustálil na přibližně dvou tisících denně.

Podrobnosti o problémech s dekódovacími kartami Irdeto/CryptoWorks čtěte v dnešním článku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.