Hlavní navigace

Bývalí zaměstnanci Nokie představili operační systém vycházející z MeeGo

21. 11. 2012
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Finská společnost Jolla, kterou založili členové vývojového týmu operačního systému MeeGo poté, co na začátku prázdnin odešli z Nokie, představila operační systém s názvem Sailfish (včetně SDK). Je založen na projektu Mer a vychází z operačního systému MeeGo, který Nokia opustila, když uzavřela partnertsví s Microsoftem. Může být nasazen ve smartphonech, tabletech, chytrých televizích či v automobilech.

Finská společnost Jolla, kterou založili členové vývojového týmu operačního systému MeeGo poté, co na začátku prázdnin odešli z Nokie, představila operační systém s názvem Sailfish (včetně SDK).

Je založen na projektu Mer a vychází z operačního systému MeeGo, který Nokia opustila, když uzavřela partnertsví s Microsoftem. Může být nasazen ve smartphonech, tabletech, chytrých televizích či v automobilech.

Představitelé Jolla rovněž oznámili dohodu s finským operátorem DNA. Ačkoli podrobnosti nebyly zveřejněny, je pravděpodobné, že DNA bude prvním operátorem, který začne zařízení s operačním systémem Sailfish prodávat.


Zdroj: The Next Web a tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.