Hlavní navigace

Bývalý šéf rádií Bonton, Country a Hey ohlásil kandidaturu na ředitele ČRo

17. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 8. 2009

O post generálního ředitele Českého rozhlasu se kromě nynějšího Richarda Medka hodlá ucházet i Jan Zilvar, který v minulosti vedl několik soukromých rádií počínaje Bontonem a konče celou sítí Rádií Hey. Zilvar potvrdil svou kandidaturu pro Lidové noviny, hodlá jí podat do konce měsíce.

Dnes si jdu požádat o lustrační osvědčení a jednatřicátého předložím projekt, potvrdil Zilvar, který nastínil své představy o kandidátském projektu i o fungování Českého rozhlasu. Český rozhlas je personálně přebujelá instituce s nepřehledným způsobem řízení a nepřehlednou nabídkou. Chci se zaměřit na následující čtyři témata – efektivitu nákladů, revizi kmitočtového spektra frekvencí veřejnoprávního rádia, zpřehlednění a zjednodušení programové skladby jednotlivých okruhů rozhlasu, podobně jako to mají srovnatelné instituce v Německu či Rakousku, uvedl pro LN.

MKT nástroje 2 tip

Zajímavostí je, že Zilvar do února letošního roku s rozhlasem externě spolupracoval. Na analyticko-publicistické stanici ČRo 6 moderoval týdeník Zaostřeno na média. Spolupráce podle jeho slov skončila z iniciativy bývalého ředitele ČRo Václava Kasíka, který byl nedávno sám odvolán.

Jan Zilvar začínal na manažerských postech v pražském Rádiu Bonton, které řídil v období let 1995 – 1998. V letech 2001 – 2006 byl ředitelem Country rádia, poté nastoupil na stejnou pozici do sítě rádií Hey, které šéfoval do roku 2007.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.