Hlavní navigace

Bývalý šéf Radiožurnálu Konvalina neuspěl, ve vysílací radě zůstává Krejčí

29. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ivan Krejčí je z minulosti známý především jako divadelní režisér a umělecký šéf Komorní scény Aréna v Ostravě. Do vysílací rady se nedávno dostala i Dana Jaklová.

Dosavadní předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ivan Krejčí může v klidu pokračovat v tomto kontrolním orgánu. Poslanecká sněmovna na dnešním zasedání rozhodla o tom, že Krejčí (nominovaný ČSSD) obhájí svůj mandát. Naopak smůlu má bývalý šéf Radiožurnálu Miroslav Konvalina, kterého nominovalo ANO. V první polovině dubna už se podařilo uspět v boji o post radního, respektive radní někdejší předsedkyni Rady Českého rozhlasu Daně Jaklové. Zatímco ANO podle ČTK požadovalo, aby byl poměr nominantů ČSSD a ANO 3:3, ČSSD naopak trvala na poměru 4:2 ve prospěch sociální demokracie.

MMF tip early

K TÉMATU: Dana Jaklová novou členkou RRTV, poslanci obsadili sedm z osmi volných míst v Radě

Ve „velké“ vysílací Radě nově zasednou dosavadní radní Martin Bezouška (ČSSD), bývalá mluvčí ANO Radka Burketová, bývalý poslanec za ODS a expředseda volebního výboru sněmovny Václav Mencl, advokát Daniel Novák (KSČM), komunální lidovecký politik Marek Poledníček, bývalá senátorka za ČSSD Dagmar Zvěřinová a již zmiňovaný Ivan Krejčí, který v minulosti působil jako asistent poslance, známý je však především jako divadelní režisér a umělecký šéf Komorní scény Aréna v Ostravě. Pozici v RRTV naopak neobhájil její dosavadní místopředseda Milan Bouška (ODS).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).