Hlavní navigace

Bývalý šéf TV Barrandov Robert Kvapil komerčně zastupuje lidovou Šlágr TV

27. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šlágr TV míří prostřednictvím agentury Atmedia do peoplemetrů, už nyní ale podle Kvapila dosahuje celodenního podílu 1,5 procenta na publiku starším 15 let

Do čtvrté televize míří za půldruhého roku Robert Kvapil, donedávna generální ředitel TV Barrandov. Bude zastupovat lidovkovou Šlágr TV, která od loňského listopadu vysílá v celoplošném pozemním multiplexu 3. Informovala o tom agentura Atmedia, jejímž prostřednictvím Šlágr TV vstoupí od letošního května do peoplemetrů od Asociace televizních organizací (ATO). Prodej komerčních formátů včetně klasických reklamních časů stanice zahájí již od dubna.

K TÉMATU: Odvolaný ředitel TV Barrandov Robert Kvapil nadále krizově řídí TV Metropol

„Velmi si vážím konceptu lidové kontaktní televize, která dokázala během necelých tří měsíců zaujmout 1,5 procenta publika v cílové skupině D 15+. Tento koncept se ukázal jako vysoce funkční a je obdobou VolksMusik televizí známých z Rakouska a Německa,“ prohlásil Kvapil, který po odchodu z vedení TV Barrandov prováděl hloubkový “audit” pražské TV Metropol, o niž projevil zájem majitel Barrandova Jaromír Soukup. Před nástupem do TV Barrandov působil Kvapil v agentuře Médea a do září 2011 byl obchodním ředitelem České televize.

Content 23

ČTĚTE TAKÉ: Novým šéfem televize Barrandov Roman Bradáč, program vede Petr Lesák

Kvapil se však nestává přímým zaměstnancem Šlágr TV, koordinaci všech typů prodejů komerčních prezentací na této televizi bude zajišťoval společnost TRV. Ta již uzavřela se Šlágr TV exkluzivní smlouvu o zastupování. TRV založil v srpnu 2007 přímo Robert Kvapil a do listopadu 2008 by jejím jediným majitelem i jednatelem. Poté firmu převedl na Jiřího Zingroše, protože nastoupil do vedení ČT, což nebylo slučitelné s podnikáním v oboru.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).