Hlavní navigace

ČAEK připravuje stížnost EK na "must carry"

11. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 1. 2008

Česká asociace elektronických komunikací (ČAEK) se chystá podat stížnost Evropské komisi ve věci povinného šíření volně vysílaných DVB-T programů v kabelových sítích. Informoval o tom předseda PR komise ČAEK a tiskový mluvčí UPC František Malina. Společnost UPC jako největší poskytovatel kabelové televize v Česku hrozila stížností na tzv. digitální novelu už po jejím schválení Poslaneckou sněmovnou 27. září loňského roku. Není známo, jestli UPC nakonec samo za sebe nějakou stížnost podalo.

ČAEK došla k tomu, že česká legislativa je v nesouladu s tou evropskou. Proč, o tom jsme podrobně informovali už včera. V případě úspěchu stěžovatele by to nic nezměnilo na platnosti digitální novely jako takové. Upravit by se muselo jen ustanovení týkající se právě „must carry“, jehož platnost je ale sama o sobě omezená dřívějším z dat 31. prosinec 2011 a konec zemského analogového vysílání v Česku.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).