Hlavní navigace

ČAEK uspořádá v Praze ve sloupráci s UPC HDTV Forum

26. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 11. 2008

Česká asociace elektronických komunikací (ČAEK) uspořádá ve spolupráci s největší tuzemskou kabelovou televizí UPC příští rok v dubnu akci s názvem HDTV Forum 2009. Konkrétně se uskuteční ve dnech 21.4. a 22.4. v hotelu Corinthia Towers v Praze. HDTV Forum je určeno všem provozovatelům digitálních kabelových a satelitních televizí, výrobcům a zástupcům televizních HD programů, společnostem dodávajícím technologie pro výrobu, distribuci a zpracování HD signálu, výrobcům a dodavatelům spotřební elektroniky, a také odborníkům a veřejnosti.

Jde o první akci tohoto druhu v České republice, která umožní diskusi mezi výrobci programů, výrobci techniky i provozovateli vysílání. Akce navíc přinese i přehlídku nejnovějších technologií pro vysílání a zpracování HD signálu. Chybět nebudou ani televizory pro vysoké rozlišení a HD programy, zkrátka vše, co souvisí s HDTV. Prvními mediálními partnery HDTV Fóra se staly časopis STEREO&VIDEO a televizní kanál UPC Express. Zájemci se mohou hlásit na e-mailových adresách josef.navratil@up­c.cz, maria.whitehe­ad@upc.cz a cacc@cacc.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.