Hlavní navigace

Týdeník Respekt spustil nový web a začíná předem moderovat diskuse

22. 7. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nový design, nový redakční systém, samostatná doména, nový e-shop a nové možnosti pro předplatitele. Časopis Respekt spustil svůj nový web.

Ze starého webu časopisu Respekt nezůstal kámen na kameni. Nový web je plně responzivní a funguje i na novém redakčním systému. Webová aplikace také nově dodává data do všech aplikací Respektu pro smartphony, tablety a čtečky, potvrdil Lupě editor digitálních médií Michal Ischia

Týdeník k redesignu sputil i speciální promo stránkuNová je navigace ve formě menu vyjíždějícího z levé strany obrazovky, a změněné je i vyhledávání, které se otevírá v nové vrstvě nad obsahem. 

Nová podoba webu Respektu

Web Respektu – stará verze

Zásadní změnou prošly komentáře pod články. „V posledních měsících většina debatérů opustila prostor pod našimi články, protože se nechtěli potkávat s vulgárními a agresivními přispěvateli, kteří se ukrývali za anonymní jména. Veškeré komentáře tak nadále budou podléhat schválení redakcí,“ vysvětluje změnu šéfredaktor Erik Tabery.

Komentáře tak mohou přidávat jen registrovaní uživatelé a moderátoři pak z jejich příspěvků vyberou ty, které stojí za zveřejnění. Teprve ty se pak objeví na webu. „Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme,“ upozorňuje redakce pod články.

Práce s archivem 

Web má nový design, který na domovské stránce více pracuje s fotografiemi a v článcích se snaží nabízet nerušené čtení. Graficky vychází ze stejných fontů a dalších grafických prvků používaných v tištěném vydání. Respekt se na webu také přesunul na samostatnou doménu respekt.cz (dosud fungovalo přesměrování na respekt.ihned.cz). 

Změnou prošel i e-shop, ve kterém si mohou čtenáři koupit předplatné nebo jednotlivá vydání. Abonenti všech typů předplatného mají přitom zdarma přístup do webového archivu, který obsahuje kompletní obsah Respektu od roku 1990, včetně článků blogerů.

ebf - tip do článku - debata

„Do budoucna chceme více pracovat s naším archivem. První ukázkou jsou nové rubriky Literatura, kde čtenáři postupně najdou všechny knižní recenze, které v Respektu vyšly. Další novou rubrikou jsou pak Ilustrace, kde bude archiv tvorby Pavla Reisenauera pro Respekt,“ doplňuje Ischia.

Respekt nový web vyvinul ve spolupráci s firmou manGoweb. „Vývoj webu neustále pokračuje. Rádi bychom, aby se i čtenáři zapojili do jeho testování a jsme připraveni ho na základě jejich připomínek upravovat,“ podotýká Ischia.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).