Hlavní navigace

CDG poslala ČTÚ dvě korekce k návrhu identifikace sítí

31. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
31. 1. 2008

Zatímco připomínky k Technickému plánu přechodu na digitální vysílání (TPP) se zatím na webu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ještě neobjevily, vyšla na stejné adrese najevo jedna připomínka k návrhu identifikace digitálních sítí. Společnost Czech Digital Group (CDG), provozovatel multiplexu B, by ráda na materiálu s úplným názvem „Síťový plán identifikačních označení sítí, datových toku a služeb zemského digitálního televizního vysílání“ změnila dvě věci.

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ připravil návrh identifikace sítí a služeb v DVB-T

CDG navrhuje, aby hodnota identifikátoru network_id Českých Radiokomunikací byla stejná pro Prahu, Ústí nad Labem a Domažlice – v Brně a Ostravě má být pak odlišná. ČTÚ přitom navrhoval, aby měl současný multiplex A jiné síťové označení v každé z pěti lokalit, ve kterých dnes vysílá.

KL22 hlasovani

Podle provozovatele multiplexu B chybí v návrhu také mechanismus změnu identifikátoru network_id a transport_stream_id ve chvíli, kdy dojde ke změně obsahu na části sítě s již přiděleným identifikátorem. Podle CDG by měl ČTÚ nejen vést databázi nahlášených změn, ale také přidělovat a koordinovat identifikátory i dodatečně. Operátor proto navrhl úřadu nové, vlastní znění příslušného odstavce.

Pokud vás spíš zajímá, kdy se na webu ČTÚ objeví zveřejnitelné připomínky k TPP, nemůžeme vám dát přesnou odpověď. Předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák serveru DigiZone.cz k tématu sdělil: Promazání tabulky se všemi připomínkami do zveřejnitelné podoby se ukázalo jako časově náročné. My se v současné době soustředíme na samotné vypořádání připomínek a ne na uveřejnění tabulky.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.