Hlavní navigace

Čekání na Epizodu VII má fanouškům Star Wars zkrátit nový seriál od Disneyho

28. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejde zdaleka o první pokus navázat seriálem na úspěch scifi ságy. Prvním byly v roce 1985 Star Wars: Droids, jedním z posledních Klonové války. Na příští rok se chystají Star Wars: Underworld.

Epizoda VII, tedy nejnovější dobrodružství Hvězdných válek, se objeví na plátnech našich kin až na konci příštího roku, společnost Lucasfilm, která je dceřinou firmou The Walt Disney Company, ale zájemcům o očekávanou novinku čas o něco zkrátí. Dětský kanál Disney Channel do svého vysílání nasadí od 5. října animovaný seriál Star Wars: Povstalci (Star Wars: Rebels). Jeho děj bude propojovat první trilogii, jež byla natočena až na přelomu starého a nového milénia, a epizody IV až VI, které vznikly před ní. Star Wars: Povstalci se budou konkrétně odehrávat čtrnáct let po událostech Epizody III a pět let před Epizodou IV.

MM AI

ČTĚTE TAKÉ: Disney Channel prošel plánovanou proměnou, formát obrazu si ale ponechal

Programová novinka bude líčit počátky vzniku Povstalecké Aliance proti Galaktickému Impériu. V Galaxii nastala doba temna. Galaktické Impérium vládne železnou rukou. Temná síla se šíří z planety na planetu a ztrpčuje život jejich obyvatelům. Nová naděje je v nedohlednu. Ale i v tomto ponurém čase se najdou hrdinové, kteří mají dost odvahy postavit se zlu na odpor. Patří k nim i posádka lodi Stín. Na první pohled velmi nesourodá hrstka bojovníků zapálí jiskru rebelie, píše v anotaci k podzimní novince stanice Disney Channel, která nedávno prošla proměnou grafiky včetně loga, nadále však vysílá ve formátu 4:3.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).