Hlavní navigace

Čekání na Epizodu VII má fanouškům Star Wars zkrátit nový seriál od Disneyho

Lukáš Polák

Nejde zdaleka o první pokus navázat seriálem na úspěch scifi ságy. Prvním byly v roce 1985 Star Wars: Droids, jedním z posledních Klonové války. Na příští rok se chystají Star Wars: Underworld.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Epizoda VII, tedy nejnovější dobrodružství Hvězdných válek, se objeví na plátnech našich kin až na konci příštího roku, společnost Lucasfilm, která je dceřinou firmou The Walt Disney Company, ale zájemcům o očekávanou novinku čas o něco zkrátí. Dětský kanál Disney Channel do svého vysílání nasadí od 5. října animovaný seriál Star Wars: Povstalci (Star Wars: Rebels). Jeho děj bude propojovat první trilogii, jež byla natočena až na přelomu starého a nového milénia, a epizody IV až VI, které vznikly před ní. Star Wars: Povstalci se budou konkrétně odehrávat čtrnáct let po událostech Epizody III a pět let před Epizodou IV.

BRAND temata

ČTĚTE TAKÉ: Disney Channel prošel plánovanou proměnou, formát obrazu si ale ponechal

Programová novinka bude líčit počátky vzniku Povstalecké Aliance proti Galaktickému Impériu. V Galaxii nastala doba temna. Galaktické Impérium vládne železnou rukou. Temná síla se šíří z planety na planetu a ztrpčuje život jejich obyvatelům. Nová naděje je v nedohlednu. Ale i v tomto ponurém čase se najdou hrdinové, kteří mají dost odvahy postavit se zlu na odpor. Patří k nim i posádka lodi Stín. Na první pohled velmi nesourodá hrstka bojovníků zapálí jiskru rebelie, píše v anotaci k podzimní novince stanice Disney Channel, která nedávno prošla proměnou grafiky včetně loga, nadále však vysílá ve formátu 4:3.