Hlavní navigace

Česká rádia opět hledají nejlepšího moderátora. Pomeje letos nebyl nominován

2. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Z loňských vítězů ankety Asociace rozhlasových organizací získala nominaci pouze Lucie Výborná. Frekvence 1 místo Jiřího Pomejeho navrhla Rudu z Ostravy a Těžkýho Pokondra.

Sedmnáct moderátorů a moderátorek českých celoplošných rádií bude letos usilovat o titul Moderátor roku. Druhý ročník ankety vypsala Asociace rozhlasových organizací, která sdružuje veřejnoprávní Český rozhlas a komerční rádia Impuls, Frekvence 1 a Evropa 2.
„Do ankety, která odstartovala v pondělí 1. října, se může zapojit každý občan České republiky. Zasílat hlas nominovanému je možné do 28. října 2012 formou sms nebo na stránkách moderatorroku.cz,” sdělili mluvčí celoplošných rádií ve společné tiskové zprávě.

K TÉMATU: Lucie Výborná a Jiří Pomeje jsou Moderátory roku 2011 v českých rádiích

Jeden z hlasujících získá odměnu v podobě diamantových šperků v hodnotě 30 tisíc korun.
„Anketa Moderátor roku je pro mne jakýmsi razítkem, potvrzením toho, že rádio a jeho moderátoři jsou stále nejčastějším a vítaným společníkem v běžném životě a v důsledku toho s rádiem jako mediatypem musí zadavatelé reklamy počítat. Rádio je život, rádio je emoce a moderátor v sobě oboje koncentruje,“ prohlásil generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák, který je zároveň předsedou rozhlasové asociace.

ebf - tip do článku - debata


Zdroj: Asociace rozhlasových organizací

Seznam nominovaných v druhém ročníku ankety Moderátor a moderátorka roku na českých rádiích

Loňský první ročník ankety Moderátor roku vyhrál Jiří Pomeje (zastupoval Frekvenci 1) a Lucie Výborná (za Český rozhlas 1 – Radiožurnál). Mezi letošními nominovanými ale Pomeje chybí, kdežto Výborná může titul obhájit. Mezi nominovanými nechybí ani Karel Gott, který má vlastní pořad na Českém rozhlasu 2 – Praha (Dvojka), ranní tým Evropy 2 složený z Leoše Mareše, Patrika Hezuckého a Lenky Šilhánové či současný šéfredaktor ČRo 1 – Radiožurnálu Jan Pokorný.

Slavnostní vyhlášení nejlepšího moderátora a moderátorky roku 2012 proběhne 31. října v hotelu Ambassador Zlatá husa v Praze. “V rámci večera vystoupí Helena Zeťová, David Deyl, Pavel Šporcl, nebo skupina Memphis. Večerem budou provázet moderátoři Vlasta Korec a Ruda z Ostravy (oba rovněž v anketě nominovaní). Online přímý přenos můžete sledovat na webu moderatorroku.cz,” dodala Asociace rozhlasových organizací.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).